Akademické MČR na trenažéru ozdobil především závod žen

27.1.2019

O první české mistrovské tituly v tomto roce svedli v sobotu boj studenti vysokých škol. V Pardubicích se konalo Akademické mistrovství ČR 2019, které bylo zároveň závěrečným III. kolem Poháru univerzit 2018/19.

Ve sportovní hale na Katedře tělovýchovy a sportu Univerzity Pardubice se z vítězství radovali všichni favorité. Nejlepší představení viděli diváci v závodě žen. O první tři místa se podělila děvčata, která v loňském roce reprezentovala Českou republiku na šampionátech do 23 let. Anna Žabová i Pavlína Flamíková si vylepšily osobní rekordy a obě atakovaly sedmiminutovou hranici. V těsném souboji nakonec zvítězila veslařka Univerzity Karlovy Anna Žabová, která zajela čas 7:01,2. O pouhých šest desetin zpět zaostala Pavlína Flamíková (ČZU Praha), jíž se podařilo stlačit své vlastní maximum o téměř 2 sekundy. Pro bronzovou medaili si dojela Markéta Nedělová z UK Praha.

Závod žen lehkých vah byl celý v režii studentek Univerzity Karlovy. S výrazným náskokem zvítězila Kristýna Neuhortová, které se v minulém roce podařilo uspět na Akademickém MS v Šanghaji, kde dojela na skifu lehkých vah čtvrtá. V Pardubicích se za ní umístily studentky stejné školy Lucie Stoklasová a Jana Remešová.

Mezi muži lehkých vah se s 2km tratí nejlépe vypořádal Jiří Šimánek. Student VŠCHT Praha, který sbírá pěkné výsledky v seniorské reprezentaci, zajel výborný čas 6:17,5 a své soupeře nechal daleko za sebou. Na stupních vítězů ho doplnili loňští medailisté z ME do 23 let v Brestu Luboš Zapletal (VOŠZ Brno) s Ondřejem Čermákem (ČVUT Praha).

Mužskou kategorii ovládl student VŠE Praha Jiří Čáp, jenž zajel čas 6:11,0 a vyhrál s pohodlným náskokem před Ondřejem Svobodou z Mendelovy univerzity Brno. Třetí místo obsadil bývalý juniorský mistr světa Miroslav Jech, reprezentující Univerzitu Karlovu.

V rámci III. kola Poháru univerzit proběhly také vložené závody čtyřek na spojených trenažérech Studenti Univerzity Karlovy ovládli kategorie žen a mixů. Domácí Univerzita Pardubice se radovala z vítězství mezi muži.

V celkovém hodnocení Poháru univerzit 2018/19 udrželo vedení Vysoké učení technické v Brně před Univerzitou Pardubice. Na třetí místo se díky dobrým výsledkům svých studentů v závěrečném kole posunula Univerzita Karlova.

Kompletní výsledky sobotních závodů.

Více fotek ve fotogalerii.

Český veslařský svaz (ČVS) > O veslování > Univerzitní veslování > Akademické MČR na trenažéru ozdobil především závod žen