Akademickými mistry ČR na trenažéru: Zitta, Antošová, Slavík

11.1.2016

Václav Zita se opírá o stříbrného Petra OuředníčkaVáclav Zita se opírá o stříbrného Petra Ouředníčka
Václav Zita se opírá o stříbrného Petra Ouředníčka
Akademický mistr "použil" i bronzového Martina BaslaAkademický mistr "použil" i bronzového Martina Basla
Akademický mistr "použil" i bronzového Martina Basla
Nejlepší akademičky se řadíNejlepší akademičky se řadí
Nejlepší akademičky se řadí
Kateřina Kopecká, Lenka Antošová, Lucie ŽabováKateřina Kopecká, Lenka Antošová, Lucie Žabová
Kateřina Kopecká, Lenka Antošová, Lucie Žabová
Dušan Macháček v LV dekoroval jen seniorskou mistryni Dušan Macháček v LV dekoroval jen seniorskou mistryni
Dušan Macháček v LV dekoroval jen seniorskou mistryni
Adam Kapa, za diplomem ukrytý zástupce, Jan HájekAdam Kapa, za diplomem ukrytý zástupce, Jan Hájek
Adam Kapa, za diplomem ukrytý zástupce, Jan Hájek
Martin SlavíkMartin Slavík
Martin Slavík
Vítěze zastoupil Ondřej Vetešník (Foto Zdeněk Paroulek)Vítěze zastoupil Ondřej Vetešník (Foto Zdeněk Paroulek)
Vítěze zastoupil Ondřej Vetešník (Foto Zdeněk Paroulek)

Nabitý program měly sobotní závody v Neratovicích. Vedle běžného pohárového kola se zde uskutečnilo XXIII. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru (senioři). Zároveň se závodníci seřadili i v rámci Akademického mistrovství ČR 2016.

 

Vzhledem k nesplněnému limitu pěti startujících akademiček mezi závodnicemi lehkých vah se v této kategorii akademická mistryně republiky vůbec nevyhlašovala. Vyhlášení vítězů v kategorii mužů lehkých vah se nemohl zúčastnit Martin Slavík, protože byl právě na dopingové kontrole. Medaili i diplom za něj převzal Ondřej Vetešník.

 

Akademickým mistrům jsme položili dvě anketní otázky: 1) Jak jste spokojeni s výkonem a výsledkem? 2) Jaké cíle a ambice máte pro letošní rok?

 

Muži: Václav Zitta (UK Praha), 5:55,7

1) S výkonem jsem určitě spokojený. Od reprezentačního trenéra Vaška Chalupy jsem měl stanovený kvalifikační čas pro Mistrovství Evropy v jízdě na veslařském trenažéru v Györu 5:55, takže ten jsem o pár desetinek splnil. Druhé místo v hlavní, seniorské kategorii byl už jen bonus. Vlastně i díky Hanysovi Pilcovi, který ukončil předčasně závod.

2) Určitě chci zlepšit své umístění na mistrovství Evropy, kde jsem loni byl dvanáctý. Dále chci vyhrát domácí pohár na trenažéru a v posledním pohárovém kole v Děčíně přežít dva závody během půl hodiny. Plánuji start jednak mezi seniory a jednak v kategorii masters. O závodech na vodě jsme ještě moc nepřemýšlel, ale určitě bych chtěl zajet lepší výsledky než loni a obhájit mistrovský titul ve sprintu, zkrátka už taková klasika.

 

 

Ženy: Lenka Antošová (ČZU Praha), 6:58,5

(Odpovědi vítězky přinášíme také v rámci ankety mezi vítězi seniorské kategorie souběžného XXIII. Mezinárodního mistrovství ČR, jehož časy jsou shodné.)

1) S výkonem jsem spokojená určitě – už kvůli tomu, že jsem nyní měla dva takové výpadky. Jeden kvůli škole, jeden kvůli nemoci. Přitom jsem si o čtyři desetiny vylepšila osobní rekord.

2) V únoru ještě pojedu na trenažéry do Děčína. Už kvůli tomu, že se mi tam dobře závodí a je to doma. A koncem února se chystáme na první vodu. Ráda bych, aby nám s Kristýnou Fleissnerovou klapla olympijská dokvalifikace. Kus práce jsme už na dvojskifu udělaly, kus práce ještě uděláme. Věřím, že spolu zůstaneme i po kontrolkách, protože si myslím, že nám to spolu sedlo.

 

 

Muži lehkých vah: Martin Slavík (UK Praha), 6:21,6

1) Kdyby v závodě nebyly tři ulité starty, asi by se mi jelo mnohem líp. Ale vzhledem k tomu, že jsem jel z tvrdého tréninku, výsledek hodnotím jako docela dobrý. Uvidíme za měsíc v Děčíně, až to budeme konečně ladit. Snad to bude lepší.

2) Hlavně chci odstudovat třetí ročník na medicíně a pak samozřejmě dokázat něco ve veslování. Rád bych jezdil dobře dvojskif s Jirkou Šimánkem. Chtěli bychom se probojovat na olympijskou dokvalifikaci v Lucernu.

 

Výsledky AMČR 2016 naleznete zde, více fotografií z Neratovic pak ve Fotogalerii.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Akademickými mistry ČR na trenažéru: Zitta, Antošová, Slavík

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352