Anna Šantrůčková zvítězila na Silverskiffu

12.11.2017

Skupina českých veslařů se vypravila do Turína na XXVI. ročník Silverskiffu. 11km dlouhý závod po řece Pád se nejvíce vydařil Anně Šantrůčkové. Veslařka Hamru zvítězila v kategorii dorostenek o 6s před Eliškou Podrazilovou z Blesku. Celkově zajela mezi ženami 14. čas, Eliška 17.

Z mužů byl nejrychlejší Matyáš Klang. Bohužel se mu však nepovedlo obhájit loňské skvělé 4. místo, letos se musel ve velké konkurenci mnoha medailistů z olympiády a MS spokojit s 18. pozicí. Hned za ním skončil Jan Cincibuch. Mladý skifař lehkých vah dojel čtvrtý ve své kategorii a jen o necelých 9s přišel o medaili. Do první desítky se s ním probojovali také Adam Kapa, Jan Vetešník a Milan Viktora.

V Turíně se na trať s otočkou v polovině vydalo celkem 631 skifařů a skifařek rozdílného věku. Od dorostenců po babičky a dědečky. Závod si podmanili bratři Sinkovičové, kteří obsadili první dvě místa. Mezi 50 nejrychlejších veslařů v absolutním pořadí se probojovali ještě Jan Fleissner, Vojtěch Řimák a Jan Hájek.

Kompletní pořadí i s výsledky dalších českých závodníků jsou zde.