Boston: Zvítězily osmy s Ondrou Synkem a Mirkou Knapkovou

Osma mužů v akciOsma mužů v akci
Osma mužů v akci
Osma žen v akciOsma žen v akci
Osma žen v akci

Ondřej Synek i Mirka Knapková zvítězili v nedělním závodě jubileního 50. ročníku slavné bostonské regaty Head of the Charles na osmiveslicích. Elitní posádky byly přitom složené z předních světových veslařů.

Mužská osma startovala v sestavě Valent Sinković, Martin Sinković, Mahé Drysdale, Olaf Tufte, Ondřej Synek, Roel Braas, Julien Bahain, John Graves s kormidelníkem Peterem Wiersumem. Ženy jely ve složení Genevra Stone, Kim Crow, Miroslava Knapková, Carling Zeeman, Chantal Achterberg, Sanita Puspure, Magdalena Lobnig, Donata Vistartaite s kormidelnicí Erin Driscoll.

Navíc Mirka Knapková již v sobotu obsadila s Litevkou Donatou Vistartaite druhé místo v závodě dvojskifů. Litevka je mistryní světa na dvojskifu z roku 2013, letos na světovém šampionátu v Amsterdamu skončila čtvrtá.

Start na dvojskifu si ve Spojených státech vyzkoušel také Ondra Synek. S norským dvojnásobným olympijským vítězem Olafem Tuftem skončili dvanáctí. Doplatili na penalizaci v podobě 75 sekund, bez ní by byli druzí.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Boston: Zvítězily osmy s Ondrou Synkem a Mirkou Knapkovou