Jan Cincibuch postoupil do finále

Skifař lehkých vah Jan Cincibuch postoupil po vítězství v semifinálové jízdě jako jediná česká posádka na MSU23 do finále A. To pojede zítra v 11:23 (MEX, BRA, TUN, CZE, ITA, GRE). Dopoledne děvčata z lehkého dvojskifu porazila ruskou posádku a finále C tak vyhrála. O chvíli později byla Markéta Nedělová pátá ve finále C skifů.

Foto WG2017
Dnes začínají ve Wroclawi Světové hry

Dnes začínají v polské Wroclawi Světové hry. Do Wroclawi se dokázalo kvalifikovat 65 českých sportovců ve 14 sportech. Společně budou bojovat, aby byl Czech team 2017 co nejúspěšnější. I české veslování má v české výpravě zastoupení. Pavlína Žižková bude startovat v jízdě na veslařském trenažéru v kategorii žen na 2.000 metrů. Na stejnou vzdálenost v kategorii mužů nás bude reprezentovat Petr Ouředníček. Třetím českým zástupcem je Václav Zitta, který nastoupí v kategorii mužů na 500 metrů. Soutěže na veslařském trenažéru proběhnou ve dnech 26.-27.7.2017 v multifunkční hale Jelcz - Laskowice. Veslařských soutěží se zúčastní 58 sportovců z 28 zemí.

Foto Detlev Seyb
Čtyřka žen a skifař lehkých vah postupují, dvojka žen musí do oprav

Dvě české lodě postoupily ze včerejších rozjížděk na MS U23 v Plovdivu. Čtyřka bez kormidelnice žen Kamila Ondráčková, Radka Novotníková, Lucie Heranová a Pavlína Flamíková uhájila s jistotou postup do semifinále před lodí Ukrajiny. Do čtvrtfinále postoupil z druhého místa i skifař lehkých vah Jan Cincibuch. Dojka bez kormidelnice žen Terezie Matušíková, Anna Žabová obsadila v rozjížďce páté místo a čeká ji opravná jízda.