Celostátní vypsání veslařských soutěží 2018

31.1.2018

30. ledna 2018 bylo na internetových stránkách ČVS zveřejněno Celostátní vypsání veslařských soutěží pro rok 2018.

Český pohár 2018 má opět 7 kol. V jednotlivých kolech budou přidělovány body dle stanovených pravidel u všech disciplín, tj. i u dvojky s kormidelníkem a čtyřky s kormidelníkem.

U hlavních mistrovských regat dochází oproti minulé sezóně k několika změnám. U MČR na dlouhé dráze nebyla vypsána disciplína dvojka bez kormidelníka dorostenek. Další významnou změnou je časový sled termínů u červnových regat. Mistrovství oblastí Vltava a Morava se budou konat v termínu 2.-3.6.2018. O týden později se bude v Praze konat 105. ročník Primátorských osmiveslic. Termín Mistrovství Labe musel být z důvodu termínové kolize na dráze v Račicích posunut na víkend 16.-17.6.2018.

Důležitou změnou v časových pořadech mistrovských regat (mistrovství oblastí, MČR dorostu, juniorů a seniorů, MČR sprint) je osamostatnění závodů osmiveslic od všech další disciplín dané věkové kategorie.

Největší změny letošní vypsání přináší u Mistrovství ČR družstev. Omezení počtu přihlášených posádek v jednotlivém závodě se týká pouze věkových kategorií mladšího žactva, staršího žactva a dorostu. Pořad této mistrovské regaty je sestaven ze 37 disciplín. Pro mladší žactvo jsou vypsány 3 disciplíny, ostatní věkové kategorie mají vypsány 4 disciplíny (juniorky a ženy mají společný závod osmiveslic). Toto snížení počtu disciplín pak umožní, že se v neděli budou konat finále A i finále B. Zcela nová je bodovací tabulka pro MČR družstev. Např. vítězná posádka vždy získá 13 bodů a tyto body se nenásobí počtem členů v posádce. Bodování do Českého poháru bude probíhat souběžně dle jednotných pravidel pro všechna kola poháru.

Sportovně technická komise doporučuje, aby se kluboví trenéři a funkcionáři v předstihu seznámili s detaily vypsání těch regat, u nichž jejich klub plánuje svou účast.

Pořadatelům regat se dále doporučuje, aby si v systému pro elektronické přihlašování posádek u svých regat zkontrolovali bezchybné zadání pořadu disciplín. V počtu regat a množství disciplín nelze zaručit 100% korektní zadání ze strany administrátora.

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Celostátní vypsání veslařských soutěží 2018
Loading...

Veslařské aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> > > >
 
 
Loading...

Veslařské aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> > > >