Čtyřka bez kormidelníka vybojovala účast v semifinále MS U23 2018

26.7.2018

Foto: Detlev SeybFoto: Detlev Seyb
Foto: Detlev Seyb
Foto: Detlev SeybFoto: Detlev Seyb
Foto: Detlev Seyb

Ve čtvrtečním programu Mistrovství světa do 23 let 2018 se z českých lodí nejvíce dařilo čtyřce bez kormidelníka. Čtveřice Štěpán Keller, Vít Šantrůček, Matěj Mach, Martin Musil se celý závod držela na postupových pozicích. A když v závěru závodu dokázali čeští veslaři odolat atakům chilské a maďarské posádky, projeli cílem na druhém místě s minimálním odstupem za Turky. V těsném dojezdu čtyř lodí zůstal „černý Petr“ Maďarům, kteří však ztratili na první místo pouze 0,93s.

Své kvality ukázala v rozjížďce také Kristýna Neuhortová. Skifařka lehkých vah útočila na přímý postup do semifinále. V poslední čtvrtině závodu výrazně stáhla náskok druhé Novozélanďanky, k zisku semifinálové jistoty jí však bohužel kousíček chyběl, pouhých 0,55s. Zítra se tak bude muset pokusit postoupit z opravné jízdy. Také dvojskif lehkých vah musí do opravek. Zuzana Nečasová se Zuzkou Valsovou dnes sice na své soupeřky nestačily, zítra ale zabojují o jedno ze dvou postupových míst do semifinále.

Párové čtyřce žen se bohužel příliš nepovedla ani dnešní opravná jízda a v sobotu ji čeká finále B.

Kompletní výsledky najdete zde.

Více fotek z dnešního dne je ve fotogalerii.  

Páteční program českých posádek

BLW1x9:25opravkaMDANORCZE CHNURUAUT
BLM1x9:30čtvrtfináleJPNTUNITABRACZE HKG
BLW2x10:15opravkaCZE DENCHIPOLCHNRUS
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS U23 2018 - Poznaň (POL) > Novinky > Čtyřka bez kormidelníka vybojovala účast v semifinále MS U23 2018

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352