Další kroky při sestavování české reprezentace

11.1.2017

Disciplína LM4- se v Riu asi loučila (Foto Ivana Roháčková)Disciplína LM4- se v Riu asi loučila (Foto Ivana Roháčková)
Disciplína LM4- se v Riu asi loučila (Foto Ivana Roháčková)

Kdo bude pozván na březnové soustředění adeptů reprezentace do italského Gavirate? Podle slov Simona Coxe podmínkou budou dobré výsledky v kontrolních závodech a testech, ale zároveň se bude přihlížet i k výsledkům v minulé sezóně.

Ústřední trenér ČVS Simon Cox upřesnil rovněž další kroky při sestavování reprezentace: „Pro mezinárodní regatu Memorial Paolo D ́Aloja v Piedilucu bude sestaven reprezentační tým ze závodníků, kteří se budou připravovat na výcvikovém táboře Gavirate. Závodníci, kteří nebudou závodit v Piedilucu, ale budou mít zájem o pozvání na dubnové kontrolní závody, musí závodit v Hoříně." Oba zmíněné závody jsou na programu o druhém dubnovém víkendu.

V souvislosti s kategorií muži lehkých vah ústřední trenér uvedl: „S přihlédnutím k téměř jistým změnám v olympijském programu a k vyřazení LM4- se musíme aktivně zaměřit na párové disciplíny. Toto zaměření může navíc mít v krátkodobém horizontu i pozitivní vliv na případné nepárové posádky. Proto všichni zájemci o pozvání na dubnové kontrolní závody a do seniorského nebo U23 reprezentačního výběru 2017 musí na distančním závodě ve Štětí 4. března závodit v disciplíně 1x."  Vzápětí ještě zdůraznil: „Hlavním kritériem pro výběr do nepárových posádek, které se vytvoří podle dubnových kontrolních závodů, budou výsledky dosažené na skifu." 

Obdobně k průběhu sestavování ženské reprezentace Simon Cox shrnul, že kritériem pro pozvání na dubnové kontrolní závody v Račicích budou výsledky ze zimního testování, z distančního závod na skifu 4. března ve Štětí a z Mistrovství ČR na dlouhé dráze 8. dubna v Hoříně: „Všechny pozvané zájemkyně o reprezentaci (U23, LV a senioři A) se zúčastní kontrolních závodů nejdříve na skifu."

Podrobnější informace naleznete v sekci věnované seniorské reprezentaci.

(Text Zdeněk Paroulek)Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Další kroky při sestavování české reprezentace

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352