Do finále MS v příbřežním veslování postoupily dvě posádky

22.10.2016

Posádka českých finalistů s předsedou ČVSPosádka českých finalistů s předsedou ČVS
Posádka českých finalistů s předsedou ČVS
Loď s reprezentanty z Dukly PrahaLoď s reprezentanty z Dukly Praha
Loď s reprezentanty z Dukly Praha
Atmosféra v Monte Carlu (Foto Facebook)Atmosféra v Monte Carlu (Foto Facebook)
Atmosféra v Monte Carlu (Foto Facebook)

Postup do finále A si na Mistrovství světa v příbřežním veslování 2016 v Monte Carlu nakonec vybojovaly dvě české posádky – jedna z nich po uznaném protestu. Ostatní naše posádky v sobotu startují ve finále B.

Posádka párové čtyřky Michal Vabroušek, Dušan Macháček, Vladimír Milota, Václav Chalupa s kormidelníkem Oldřichem Hejduškem postoupila ze čtvrtého místa v rozjížďce. Předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček poznamenal: „Olda skvěle projel všechny bójky a ze souboje u předposlední zatáčky jsme vyšli jako vítězi. Ve finále zkusíme ještě zabojovat a vylepšit skóre. Každopádně jsme bezpečně nejstarší posádka ve finále A. Průměr máme 46,2 let – a to nepočítáme Oldu (59).“

Posádka tvořená ze závodníků Dukly Praha Michal Plocek, Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Matyáš Klang s kormidelníkem Radkem Šumou zažila nepříjemný příběh s dobrým koncem. Naši reprezentanti sice zajeli nejrychlejší čas ze všech účastníků rozjížděk, ale po dvouminutové penalizaci za údajný ulitý start skončili na nepostupovém devátém místě. Po protestu ohledně samotného startu i ohledně toho, že se o penalizaci posádka nedozvěděla v průběhu závodu, byla v noci doplněna na startovku finále A.

Postup do „áčka" těsně unikl posádce Zuzana Bahulová, Michaela Tomaštíková, Barbora Vařeková, Gabriela Vařeková s kormidelníkem Oldřichem Hejduškem, která se po dvouminutové penalizaci za stejný prohřešek umístila na 11. pozici. Čeká ji finále B stejně jako posádku Vojtěch Černák, Josef Akai, Martin Polášek, Petr Mitáš s kormidelnicí Evou Černákovou, která obsadila 13. pozici, a v rozjížďce desátého skifaře VK Slavia Praha Vítězslava Huju.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Do finále MS v příbřežním veslování postoupily dvě posádky

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352