Evropské univerzitní hry 2018: Štěpán Havlíček vybojoval v Coimbře sedmé místo

19.7.2018

Foto EUG 2018 CoimbraFoto EUG 2018 Coimbra
Foto EUG 2018 Coimbra

Brněnský veslař Štěpán Havlíček se vydal jako jediný Čech reprezentovat svoji vysokou školu na 4. Evropské univerzitní hry 2018 v Coimbře. V Portugalsku se musel student Vysokého učení technického v Brně vyrovnat s poměrně silnou konkurencí. Ve skifu mužů startovali také pravidelní účastníci světových pohárů a mistrovství světa. Například Litevec Galisanskis, který celou soutěž nakonec vyhrál.

V rozjížďce se na Štěpánově výkonu podepsalo velké teplo a bohužel nestačil právě na litevského a norského soupeře, kteří postoupili rovnou do finále. Ani opravná jízda následující den se skifaři Lodních sportů Brno nepodařila podle představ. V poslední čtvrtině závodu neudržel náskok a propadl se z vedoucí pozice na třetí místo, které na účast ve finále nestačilo. K postupu mu chybělo 0,63s. Vše si však Štěpán Havlíček vynahradil na závěr třídenní soutěže, když vyhrál finále B s více jak 5s náskokem před domácím skifařem a vybojoval pro VUT Brno sedmé místo.

Štěpán si tak měl možnost porovnat svoji formu s evropskou konkurencí před nadcházejícím Akademickým mistrovstvím světa v Šanghaji, na které poletí s dalšími českými veslaři v srpnu.

Kompletní výsledky najdete zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Evropské univerzitní hry 2018: Štěpán Havlíček vybojoval v Coimbře sedmé místo