Gold Cup: Synek skončil třetí, Topinková Knapková čtvrtá

24.10.2015

Účastnice „zlatého" závodu ve FiladelfiiÚčastnice „zlatého" závodu ve Filadelfii
Účastnice „zlatého" závodu ve Filadelfii

Nejlepší čeští skifaři startovali ve sprinterském závodě Gold Cup na 750 metrů ve Filadelfii. Ondřej Synek skončil třetí za vítězným Kjetilem Borchem. V závodě skifařek obsadila Mirka Topinková Knapková čtvrté místo za úřadující mistryní světa Kim Crow.

Ondřej Synek zajel čas 2:20,54 a za vítězným Norem, který si podobně jako Kim Crow vybojoval prémii 10 000 dolarů, měl odstup 4,45 sekundy. Za věčným rivalem z Nového Zélandu Mahém Drysdalem pak zaostal o 1,48 sekundy. Čtvrtým mužem v pořadí byl mladý americký lehkovážník Andrew Campbell. Od druhého místa dál brali závodníci prémii 5 000 dolarů,  2 500 dolarů a 1 000 dolarů.

Závod žen vyhrála Australanka časem 2:35,68. Jako druhá se umístila Kanaďanka Carling Zeeman (odstup 1,43 sekundy), jako třetí Američanka Gevvie Stone (odstup 5,71 sekundy). Mirka Topinková Knapková  skončila za vítězkou s odstupem 7,51 sekundy. Na fotce z facebookového profilu české reprezentantky pózují všechny účastnice závodu: zleva Stone, Zeeman, Topinková Knapková a Crow.