Gratulujeme trenéru Jiřímu Ulčovi k 75. narozeninám!

29.3.2016

Jiří Ulč (Foto Zdeněk Paroulek)Jiří Ulč (Foto Zdeněk Paroulek)
Jiří Ulč (Foto Zdeněk Paroulek)

Vynikající veslařský trenér Jiří Ulč slaví 75. narozeniny. Jako reprezentační kouč vedl v letech 1975 – 2004 řadu úspěšných mužských i ženských posádek. 

Skifaře lehkých vah Tomáše Kacovského dovedl ke třem medailím na mistrovství světa. Vedle toho si sám nejvíce cení vítězství osmy Tatry Smíchov na Primátorkách v roce 1975, kdy jeho posádka porazila i Duklu! A pak výsledků dvou reprezentačních ženských párovek. Na olympiádě 1988 v Soulu to byla dokonce jediná československá loď, která se ve složení Blanka Mikýsková, Hana Krejčová, Lubica Kurhajcová, Irena Soukupová dostala do finále. O dva roky později v Tasmánii párovka ve složení Irena Soukupová, Martina Šefčíková, Iva Mikulová, Hana Kafková brala bronz.

Muže s přezdívkou Čulda bohužel nyní hodně trápí zdraví. Říká: „Stojí to za houby. Jsem v nemocnici a nemůžu se z toho vyhrabat. Potřebuji na operaci už druhé kyčle, ale mám nějaké komplikace. Snad se to nakonec povede...“

Sledování sportu však rozhodně nezanedbává: „Mám novou televizi, protože sledovat sport je pro mě důležité. V poslední době mně dělali největší radost biatlonisté, ty jsou dobří! Fandím taky fotbalistům, kteří postoupili na mistrovství Evropy. České veslování je však na tom momentálně špatně. Na olympiádě máme obsazené jen tři disciplíny, a to je málo. A že se ještě něco podaří na dokvalifikaci v Lucernu, tomu moc nevěřím. Kdybychom měli pořádnou osmu, tak z toho by se dalo něco udělat, ale ze skifařů víc než skifaře nikdy neuděláte. Uvidíme, necháme se překvapit.“

Jiřímu Ulčovi gratulujeme k životnímu jubileu, přejeme mu hlavně hodně zdraví a také, aby ho české veslování ještě příjemně překvapilo!

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Gratulujeme trenéru Jiřímu Ulčovi k 75. narozeninám!
Loading...

Veslařské aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >
 
 
Loading...

Veslařské aktuality

Stránkování

12 3 4 5 6 7 8 9 10 >> >