Domů

 

Za Tódou Kubíkem. Smutná zpráva z VK Slavia PrahaVedení Českého veslařského svazu by touto cestou rádo vyjádřilo svoji upřímnou soustrast rodině a nejbližším přátelům pana Theodora Kubíka!"Se zármutkem oznamujeme široké veslařské veřejnosti, že nás v pondělí 24. června navždy opustil Ing. Theodor Kubík ve věku nedožitých 96 let. Tóda byl živou legendou nejen VK Slavia, ale i celého českého veslování. S veslováním začal ještě před válkou v rodné Roudnici, ale většina jeho života je spojena s VK Slavia, pro kterou v mladých letech po válce získal četné úspěchy především na skifu. Později byl ve Slavii dlouholetým velmi úspěšným trenérem žen i mužů a nepostradatelným funkcionářem ve výboru klubu. Mnoho let vykonával i funkci veslařského rozhodčího. V 50. a 60. letech byl řadu let i mezinárodním tajemníkem ve veslařském svazu. Při mnoha účastech českých posádek na vrcholných evropských i světových soutěžích byl se svými vynikajícími jazykovými znalostmi a přirozenými organizačními schopnostmi pro vedení svazu nepostradatelný. Je přirozené, že rozsáhlá činnost ve veslování byla postupně oceněna tituly Zasloužilý člen VK Slavia a Čestný člen ČVS. Letos v lednu osobně převzal u příležitosti vyhlášení „Veslař roku 2018“ od předsedy ČVS „Zvláštní ocenění za celoživotní zásluhy pro veslařský sport“ (fotografie pochází z této akce). Tóda Kubík byl mimořádně vzdělaným člověkem, skutečnou studnicí vědění, výborným violoncelistou a znalcem nejen vážné hudby. Až do posledních chvil byl skvělým kamarádem, který nám bude moc chybět a vždy na něj budeme s úctou vzpomínat. Čest jeho památce!"
27. červen 2019
Celý článek
Štěpán Havlíček nejúspěšnějším veslařem Akademického MČR 2019
Štěpán Havlíček nejúspěšnějším veslařem Akademického MČR 2019Brno hostí tento týden České akademické hry 2019, v rámci jejichž programu se uskutečnilo i akademické mistrovství ČR ve veslování. Zatímco o akademické tituly a medaile na osmiveslicích bojovali studující veslaři v rámci závodu Univerzitní osmy během pražských Primátorek, v Brně soupeřili na skifech a čtyřkách s kormidelníkem.Na Brněnskou přehradu se sjeli studenti sedmi univerzit, aby si zazávodili o pět sad medailí. V ženských disciplínách vládly studentky Univerzity Karlovy v Praze, v mužských a jedné smíšené naopak veslaři studující Vysoké učení technické v Brně. Nejúspěšnějším účastníkem celého šampionátu se stal Štěpán-Adam Havlíček, jenž využil domácího prostředí a na kilometrové trati oslavil hned tři vítězství. Postupně zvítězil na skifu, čtyřce s kormidelníkem mužů i smíšené čtyřce s kormidelníkem. Pro dvě zlaté medaile si dojel Vojtěch Kára, který byl členem obou vítězných čtyřek VUT v Brně stejně jako Petra Klusáčková. Ta mužskou posádku kormidlovala, ve smíšené si sedla za veslo.
26. červen 2019
Celý článek
Mladí veslaři od Labe zářili na MČR žactva 2019
Mladí veslaři od Labe zářili na MČR žactva 2019O víkendu proběhlo v Labe Aréně Ústeckého kraje Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva 2019. Nejmladší veslaři závodili vzhledem k velkému počtu přihlášených posádek již od pátku, kdy byly na programu úvodní rozjížďky. Celkem se do mistrovských závodů zapojilo přes 430 posádek, dalších 20 lodí se představilo ve vložených závodech mixovaných párových osmiveslic. V nejobsazenější disciplíně startovalo neuvěřitelných 43 párových čtyřek s kormidelníkem starších žáků, proto se o postupujících do semifinále rozhodlo v jízdě na čas.Ze zisku mistrovských titulů se mohli radovat zástupci celkem 12 klubů. Dvě vítězství si domů odvezli také veslaři ze slovenských Piešťan zásluhou Viktora Jurgy, jenž vyhrál na skifu i dvojskifu s Oskarem Gono.  Během celého šampionátu se výborně dařilo polabským oddílům. Kluby z Pardubic, Litoměřic, Mělníka Štětí a Lysé nad Labem si meze rozdělily dvě třetiny všech zlatých medailí. Stejně jako v loňském roce i letos byli nejúspěšnější veslaři z Pardubic, kteří vybojovali celkem 5 mistrovských titulů a jedno stříbro. Hned dva pardubičtí veslaři si domů odvezli dva zlaté úlovky. Tomáš Panchártek s velkým přehledem zvítězil na skifu 14 - ti letých starších žáků a na závěr šampionátu dovedl z pozice veslovoda svoji párovou čtyřku s kormidelníkem do cíle na prvním místě. Obdobně se dařilo jeho mladšímu bratranci, Tadeáši Mukovi. Dvanáctiletý sportovec zvítězil také na skifu a párové čtyřce s kormidelníkem. Obě pardubické čtyřky kormidloval Jan Velínský, kterému se tak během neděle houpaly na krku také dvě zlaté medaile stejně jako jeho kolegům. Mezi dívkami se podobný kousek povedl René Novákové s Alenou Daňkovou z Mělníka, které společně zvítězily na dvojskifu starších žákyň, aby později pomohly k triumfu párové čtyřky s kormidelníkem složené z mladých veslařek Mělníka a Štětí.
25. červen 2019
Celý článek

 

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne

 

Kontakty

  • +420 233 313 352