Jako první si finále vybojovala dvojka "bez" Škvorová, Kidová

23.5.2015

První české finalistky: Tereza Škvorová, Michaela KidováPrvní české finalistky: Tereza Škvorová, Michaela Kidová
První české finalistky: Tereza Škvorová, Michaela Kidová
S trenéry (Foto Zdeněk Paroulek)S trenéry (Foto Zdeněk Paroulek)
S trenéry (Foto Zdeněk Paroulek)
Soubor:
program_nedele.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
79kB

Hned první sobotní závod na ME juniorů přinesl úspěch české výpravě. Druhé místo v rozjížďce dvojek bez kormidelnice znamenalo pro posádku Tereza Škvorová, Michaela Kidová přímý postup do nedělního finále A.

Michaela byla jako strok ze společného výkonu naprosto nadšená: „To byl asi náš nejlepší společný závod! Snad poprvé jsem totiž ,ukormidlovala´ celou dráhu. Bylo tak bezproblémové, že mi to přišlo až jako nějaký zázrak.“

Tereza doplnila: „Zpočátku před námi byly ještě Bělorusky, na kilometru to bylo vyrovnané, ale pak jsme jim cukly a už to bylo v pohodě. Nyní se poradíme s trenéry (s tátou Petrem Škvorem a Danielou Hlaváčovou – pozn. red.), jak pořádně zrenegerovat. Večer se určitě půjdeme ještě projet, ale teď rychle pospícháme za rodinou a kamarády. A budeme samozřejmě sledovat, jak pojedou ostatní.“

Pět českých posádek (JM2-, JM2x, JM4-, JM4x, JM1x) si pak vybojovalo přímý postup do nedělního semifinále. Tři další posádky (JW4-, JW8+, JM8+) pojedou vzhledem k malému počtu účastníků finále A automaticky.

Čtyři naše posádky (JM4+, JW2x, JW4x, JW1x) musely nastoupit do sobotních oprav, v nichž uspěly reprezentantky v disciplínách JW2x (postup do semifinále) a JW4x (postup do finále A).

Kompletní výsledky naleznete zde.

Live přenos můžete v neděli od 9.30 hodin sledovat zde.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Jako první si finále vybojovala dvojka "bez" Škvorová, Kidová

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352