Celkový pohled do sálu Regionálního centraCelkový pohled do sálu Regionálního centra
Celkový pohled do sálu Regionálního centra
Hejtman Jiří Rozbořil s nejúspěšnějšími ženami...Hejtman Jiří Rozbořil s nejúspěšnějšími ženami...
Hejtman Jiří Rozbořil s nejúspěšnějšími ženami...
... s trojicí do 23 let a ředitelem závodu Petrem Hlídkem... s trojicí do 23 let a ředitelem závodu Petrem Hlídkem
... s trojicí do 23 let a ředitelem závodu Petrem Hlídkem
Jiří Kejval předává medaili Jakubu Podrazilovi...Jiří Kejval předává medaili Jakubu Podrazilovi...
Jiří Kejval předává medaili Jakubu Podrazilovi...
.... a šerpu Antonu Grasslovi (Foto Zdeněk Paroulek).... a šerpu Antonu Grasslovi (Foto Zdeněk Paroulek)
.... a šerpu Antonu Grasslovi (Foto Zdeněk Paroulek)

Vrcholnou akci zimní sezony, XXII. Mezinárodní mistrovství ČR v jízdě na veslařském trenažéru 2015, uspořádal VK Olomouc. Souboje o medaile proběhly na svátek svatého Valentýna v Regionálním centru. Ceny předávali také hejtman Olomouckého kraje Jiří Rozbořil a předseda Českého olympijského výboru Jiří Kejval.

Neúspěšný duel o zlato v kategorii mužů svedl při neúčasti mistra světa Ondřeje Synka jeho hlavní rival na domácích trenažérech Jakub Podrazil (Dukla Praha) se slovenským závodníkem Antonem Grasslem (KKK Komárno). Tradičně napínavý souboj se odehrál mezi nakonec vítězným lehkovážníkem Janem Vetešníkem a jeho bratrem Ondřejem (oba Dukla Praha).

Prvenství mezi ženami – bez olympijské vítězky Mirky Knapkové obhájila přes souběžný boj s virózou Pavlína Žižková (VK Olomouc), na níž nestačila ani Lenka Antošová (VK Slavia Praha). V kategorii žen lehkých vah opět zářila stoupající hvězda českého veslování Anna Žabová (VK Slavia Děčín), která druhé Ricky Nencini (ČVK Praha) ujela o 17 sekund!

Mezi juniory porazil Jan Potůček (VK Smíchov) nejen Petra Pivka (VK Přerov), ale znovu také loňského mistra světa na dvojce „bez“ Miroslava Jecha (ČVK Pardubice).  V souboji o juniorské mistrovské zlato s přehledem zvítězila Marie Natálie Jurková (VK Jiskra Třeboň) i nad druhou závodnicí v pořadí, Pavlínou Flamíkovou (ČVK Pardubice).

Dorostenecký titul vybojoval Albert Stříž (ČVK Brno), za nímž skončil Thomas Nesensohn (VK Blesk). Teprve třetí se umístil král posledních pohárových kol Štěpán Keller (KVM 1881 Mělník). Naopak na vítězné vlně pokračovala Michala Pospíšilová (VK Vajgar Jindřichův Hradec), která opět zdolala svou hlavní rivalku Adélu Truhlářovou (VK Olomouc).

Mistrovské tituly vybojovali rovněž vítězové jednotlivých skupin mezi zdravotně postiženými sportovci i v kategorii masters. Kompletní výsledky naleznete zde.

Oceněni byli také nejúspěšnější závodníci v Poháru ČR 2014-2015, o jehož výsledcích jsme informovali již dříve.

Více fotografií z olomouckého šampionátu je ve Fotogalerii.