Kontrolní závody: Ondrové vyhráli třikrát za sebou

Ondřej Synek s trenérem Milanem DolečkemOndřej Synek s trenérem Milanem Dolečkem
Denisa Čvančarová s ElisDenisa Čvančarová s Elis
Denisa Čvančarová s Elis
Lukáš Helešic a Jakub PodrazilLukáš Helešic a Jakub Podrazil
Lukáš Helešic a Jakub Podrazil
Finále dvojek: těsný souboj o druhé místoFinále dvojek: těsný souboj o druhé místo
Finále dvojek: těsný souboj o druhé místo
Jakub Paroulek a Matyáš Klang při testu ANPJakub Paroulek a Matyáš Klang při testu ANP
Jakub Paroulek a Matyáš Klang při testu ANP
Mirka Knapková Mirka Knapková
Mirka Knapková
Miroslav Jech (Foto Zdeněk Paroulek)Miroslav Jech (Foto Zdeněk Paroulek)
Miroslav Jech (Foto Zdeněk Paroulek)

Vynikající sérii zaznamenali skifař Ondřej Synek a jeho kolega z Dukly Praha v kategorii lehkých vah Ondřej Vetešník. Po Mistrovství ČR na dlouhé dráze v Hoříně vyhráli i všechny tři závody na Kontrolních závodech reprezentačních výběrů v Račicích – na 750, 1250 a 2000 metrů.

Podobný husarský kousek se podařil i Denise Čvančarové v kategorii žen lehkých vah. O jedno vítězství méně zaznamenala další vítězka z Hořína Mirka Knapková, kterou ve středečním sprintu porazila Lenka Antošová (všechny Slavia Praha).

Mezi mužskými dvojkami bez kormidelníka (včetně lehkovážných) postoupily do sobotního semifinále na 2000 metrů posádky Jan Pilc, Matyáš Klang i Jakub Paroulek, Kornel Altman. Zdravotní problémy však způsobily, že o víkendu nakonec startovala jen narychlo vytvořená posádka Jakub Paroulek, Matyáš Klang. Ve finále obsadila třetí místo za posádkami Jakub Podrazil, Lukáš Helešic a Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil (všichni Dukla Praha).

O víkendu v Račicích startovali také veslaři a veslařky z juniorských a dorosteneckých kategorií - včetně Miroslava Jecha, úřadujícího mistra světa na dvojce "bez", který tentokrát uspěl na skifu. Kompletní výsledky naleznete zde.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Kontrolní závody: Ondrové vyhráli třikrát za sebou