Kristýna Neuhortová veze bronz z Memorialu PAOLO D´ALOJA

15.4.2019

Foto Michal VabroušekFoto Michal Vabroušek
Foto Michal Vabroušek

Devět finálových účastí si vyjeli čeští veslaři na regatě Memorial PAOLO D´ALOJA v Itálii, na který přijeli závodníci z 35 zemí Evropy, Asie i Afriky. Na jezeru Piediluco se nejvíce dařilo Kristýně Neuhortové. Skifařka lehkých vah se dvakrát probojovala mezi osm nejlepších. V sobotním finále jí těsně unikla medaile. Na bronzovou soupeřku z Ruska však ztratila jen necelých půl sekundy. O den později již nenechala nic náhodě a od začátku mířila za cenným kovem. Metou 1000m projela odchovankyně Vajgaru Jindřichův Hradec na druhém místě. Ve finiši ji sice předjela Jihoafričanka Nicole van Wyk o nicotných 0,09s, bronz za medailistkami z MS a MS do 23 let je ale výborný výsledek.

Další čtvrté místo přidal v sobotním programu Jan Hájek také na skifu lehkých vah. Bývalý mistr světa do 23 let nestačil pouze na domácího Martina Gorettiho a dva švýcarské skifaře. V neděli jej téměř napodobil Milan Viktora, jenž dojel na páté pozici. Milanu Viktorovi se podařilo postoupit do finále dvakrát. Kromě skifu se mu dařilo také na dvojskifu s Janem Cincibuchem, ve kterém startovali v kategorii bez omezení váhy. V konkurenci těžších a větších veslařů dojeli na osmém místě. Také další dva veslaři z týmu lehkých vah startovali na těžkém dvojskifu. Jiří Šimánek s Miroslavem Vraštilem v sobotu dopoledne začali vítězstvím ve finále B, aby se odpoledne probojovali do nedělního závodu o medaile, ve kterém dojeli na šestém místě.

O další tři účasti ve finále, které se jezdilo v osmi lodích, se postaraly ženy. V sobotu dojela Lenka Antošová na osmém místě. V nedělním finále dvojek bez kormidelnice se více dařilo sestrám Žabovým. Aničce s Luckou se v druhé polovině trati podařilo posunout na páté místo, které udržely až do konce. Druhá dvojka Helena Hlasová – Josefína Lázničková uzavřela startovní pole na osmém místě.

Kompletní výsledky finálových závodů i rozjížděk najdete zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Kristýna Neuhortová veze bronz z Memorialu PAOLO D´ALOJA