Ministr Štech informoval premiéra o aktuálním stavu ve sportu

12.7.2017 zdroj MŠMT

V tomtot ýdnu proběhlo společné jednání předsedy vlády, ministra školství a zástupců sportovního prostředí.

„Dotační programy na podporu reprezentace, talentované mládeže, významných sportovních akcí a školního sportu byly vyplaceny, dva dotační programy byly zcela přepracovány, programy a dotační procesy IV, VI, VII, X byly auditovány a u programů VI, VII a X byla vytvořena nová metodika rozdělení dotací,“ shrnul současný stav ministr Štech.

Do druhého kola výzvy programu V. na činnost sportovních svazů se přihlásily všechny zbylé svazy.Jsem rád, že se MŠMT dohodlo se sportovními svazy, že bude probíhat debata kolem nastavení parametrů nových výzev, které budou rozdělovat finance do sportu v příštím roce. Myslím, že dochází ke zklidnění situace ve sportovním prostředí tak, jak se daří ministerstvu školství finanční prostředky postupně schvalovat, rozdělovat a uvolňovat na účty sportovních svazů,“ dodal po jednání premiér Bohuslav Sobotka.

„Od té doby, co nastoupil pan ministr, se udála na ministerstvu spousta změn. Za prvé se nastartovala komunikace se sportovním prostředím, za druhé se významně personálně posílil odbor sportu a dnes došlo k obecné dohodě a my doufáme, že se v řádech jednoho až dvou měsíců problém nečerpání finančních prostředků vyřeší," zhodnotil situaci ve sportu předseda Českého olympijského výboru a Českého veslařského svazu Jiří Kejval.

V praxi to znamená, že do konce prázdnin by měly sportovní svazy vědět výši přidělených prostředků z Programu V. Na informace týkající se Programu IV ( Údržba a provoz sportovních zařízení ) a Programu X ( Sportování veřejnosti ) stále sportovní svazy čekají. Kompletní tiskovou zprávu naleznete zde.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ministr Štech informoval premiéra o aktuálním stavu ve sportu