Mirka Topinková zářila v rozjížďce světového poháru v Plovdivu

Foto Tomáš KacovskýFoto Tomáš Kacovský
Foto Tomáš Kacovský
Merijn Soeters FotografieMerijn Soeters Fotografie
Merijn Soeters Fotografie

Poprvé od olympijských her v Riu se Mirka Topinková postavila na start mezinárodního závodu na skifu. „Ze známých tváří byly ve startovní listině pouze Ekaterina Karsten a Lisa Scheenaard. Ostatní velké soupeřky zvolily jiný druh závodu nebo přípravy, tak jsem byla ráda, že první závod na skifu není pod tak velkým tlakem,“ připustila nejlepší česká veslařka historie, že pro začátek uvítala absenci největších konkurentek.

Mirka předvedla excelentní výkon podobný tomu z olympiády v Londýně. Ve čtvrtině trati vedla s nepatrným náskokem. V dalším průběhu závodu však svůj odstup na čtveřici soupeřek neustále zvýrazňovala. Cílem projela s téměř 9 s náskokem před druhou Jovanou Arsic ze Srbska a bez problémů postoupila do finále. Svoji odvěkou rivalku Ekaterinu Karsten porazila o propastných 23,18 s. V cíli Mirka zářila spokojeností: „Závod se mi jel dobře a sama jsem byla překvapená, že jsem dokázala držet vysokou závodní frekvenci kolem 31.“

„Hned při prvním tréninku jsem si vzpomněla, jak jsem tady v létě závodila na párovce a doufala jsem, že si od minule trochu polepším ,“ odtajnila Mirka Topinková své tajné přání, které už v rozjížďce s přehledem splnila. Vylepšit jej může ještě v nedělním finále, které startuje v 12:07 SEČ. Přímý přenos bude vysílat Česká televize na programu ČT Sport.

Soubor:vysledkyrozjizdky.pdfPopis:

Český veslařský svaz (ČVS) > Repre > Senioři > Mirka Topinková zářila v rozjížďce světového poháru v Plovdivu