Miroslav Jech: Jsem odhodlaný bojovat o každou pozici!

13.5.2015

Miroslav Jech (Foto Vojtěch Pachman)Miroslav Jech (Foto Vojtěch Pachman)
Miroslav Jech (Foto Vojtěch Pachman)

Se svým parťákem Lukášem Helešicem vybojoval Miroslav Jech vloni na juniorské dvojce bez kormidelníka titul mistra světa, stříbro na MEJ i na olympiádě mládeže. Letos už Lukky startuje mezi muži a Míra si přesedl na skif. S čím jde do šampionátu v Račicích?

Na který konkrétní okamžik z loňského roku, který jsi strávil s Lukkym, nejradši vzpomínáš?

To se nedá říct – celý rok byl naprosto skvělý. Bylo neuvěřitelné, že jsme se vždycky na všem shodli, jak po stránce veslařské, tak i po lidské. Nejvíce jsem si ale užil srpen, vyhráli jsme mistrovství světa a ještě vybojovali placku v Číně, to byla prostě paráda! I přes zranění a nemoc to byl můj nejlepší měsíc, který jsem zažil.

Co pro tebe bylo při přechodu z nepárové dvojky na skif nejtěžší?

Nikdy jsem sám nejezdil, takže problém byl skoro ve všem, od tvoření tempa až po párové technické nedostatky. Usilovně jsem na tom za pomoci trenéra Martina Kubrychta pracoval, výrazně se to zlepšilo, ale pořád je hodně co zdokonalovat.

Na co ses zaměřil v dosavadní přípravě? Co ti udělalo největší radost?

Kvůli pauze po sezoně a doléčování zranění jsem pořádně začal trénovat až od ledna. Nejvíce času jsem strávil při obecné přípravě, rozvoji silově vytrvalostních parametrů. Dokonce se mi i podařila překonat maximálka na čistých rukou, která dlouhou dobu stagnovala, což mi udělalo velkou radost :-) Naše jarní příprava měla být zpestřená soustředěním v Itálii, to bohužel nakonec nedopadlo, a tak vše probíhalo doma v Pardubicích, v Račicích a také na Hořínském kanále.

Ostrým testem před mistrovství Evropy byla regata v Mnichově. Jak jsi byl se svým výkonem spokojený?

V rozjížďce jsem na začátku trochu zaváhal a přibližně po 100 metrech jsem zavadil veslem o bóji, což mě úplně zastavilo. Už jsem se viděl ve vodě, zbytek závodu jsem dojížděl pole, ale na vítězného Němce Webera mi nakonec scházelo něco přes dvě sekundy. V béčku jsem se na kilometru odtrhl se Slovincem Aljančičem a v lajně jsme dojeli až do cíle, kde mi na něj scházela necelá sekunda. Celkově jsme se závody spokojený, byly to moje první pořádné závody na skifu. Věřím, že díky tréninku a zkušenostem to bude na mistrovství Evropy juniorů ještě o něco lepší :-)

Na co si na něm troufáš?

Jsem odhodlaný bojovat o každou pozici! V přípravě jsme pro to s trenérem víc udělat nemohli. Snad vydrží zdraví, bude i štěstí a nic nebude limitovat to, abych mohl podat maximální výkon.

(Připravil Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Miroslav Jech: Jsem odhodlaný bojovat o každou pozici!

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352