Mistrovství světa U23 v Poznani se zúčastní pět českých posádek

18.7.2018

Cílová věž v PoznaniCílová věž v Poznani
Cílová věž v Poznani

Příští týden v polské Poznani proběhne Mistrovství světa do 23 let. Popularita tohoto šampionátu dál roste, což dokazuje účast téměř 900 veslařů z 55 zemí z celého světa. Vzhledem k genderové vyváženosti se mírně změní počet disciplín. Počet sad rozdaných medailí vzroste z 21 na 22. Největší výpravu přiveze tým USA, který obsadí všech 22 disciplín. O jednu posádku méně přihlásilo do Německo. S dvaceti loděmi přijede do Polska Itálie.

Ani čeští zástupci nebudou na jezeru Malta v centru Poznaně chybět. Celkem pět českých posádek bude od středy 25. července do neděle 29. července usilovat o světové tituly v této přechodové kategorii mezi juniorským a seniorským veslováním. Průběh šampionátu můžete sledovat také na stránkách WorldRowing.com.

V kategorii do 23 let se začalo závodit už v roce 1976 pod názvem "Senior Match", který se později změnil na "Nations Cup". V roce 2005 získal šampionát status oficiálního Mistrovství světa do 23 let.

Nominace české týmu U23

LW1xKristýna NEUHORTOVÁ    
LW2xZuzana NEČASOVÁ Zuzana VALSOVÁ   
W4x-Anna ŽABOVÁ Zuzana METLICKÁ Pavlína FLAMÍKOVÁ Markéta NEDĚLOVÁ
LM1xJan FLEISSNER    
M4-Matěj MACH Vít ŠANTRŮČEK Štěpán KELLER Martin MUSIL
     
Vedoucí výpravyMartin POLÁŠEK    
TrenéřiIva UHLOVÁ PETR BLECHA   
FyzioterapeutAntonín MAŘÍK    
Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > MS U23 2018 - Poznaň (POL) > Novinky > Mistrovství světa U23 v Poznani se zúčastní pět českých posádek

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352