Návrat olympijské vítězky na mezinárodní scénu

21.6.2018

II. kolo světového poháru v Ottensheimu bude v letošním roce zároveň testovací regatou na MS 2019. Na dráze nedaleko Lince se příští rok uskuteční světový šampionát seniorů, který bude kvalifikací na olympijské hry v Tokiu 2020. I to je důvod, proč se na tento podnik přihlásilo téměř 700 sportovců.

Z českého týmu se v Rakousku představí tři posádky. Poprvé od olympiády v Riu se na mezinárodní scéně objeví Mirka Topinková, která bude závodit v nově vzniklé párové čtyřce společně s Helenou Hlasovou, Lucií Heranovou a Alenou Schejbalovou. Pro Mirku to bude premiéra ve světovém poháru v jiné posádce než na skifu. Také dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová, který se nemohl zúčastnit prvního kola SP kvůli zranění Lenky, nastoupí letos poprvé v tomto seriálu závodů.  

Dvojka bez kormidelníka mužů bude obhajovat skvělé druhé místo z I. kola SP v Bělehradě. Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem se však musí popasovat s ještě větší konkurencí než v Srbsku. Kromě hvězdných Chorvatů jsou přihlášení také rychlí Italové, bratři Onfroy z Francie, Britové, Němci, Novozélanďané a další. 

Závodní program začne v Ottensheimu zítřejšími rozjížďkami. Finálové boje, které budete moci sledovat v sestřihu na ČT 4 sport v neděli ve 23:55, přijdou na řadu během nedělního dopoledne.

V tomto článku je pěkný souhrn největších hvězd, které se v Rakousku postaví na start.

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Návrat olympijské vítězky na mezinárodní scénu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352