Nebyl Jára Cimrman náhodou i veslařem?

5.1.2017

Neratovický Záskok (Foto Zdeněk Paroulek)Neratovický Záskok (Foto Zdeněk Paroulek)
Neratovický Záskok (Foto Zdeněk Paroulek)

Veslařský amatérský divadelní spolek z Neratovic se rozhodl sbírkou a výtěžkem z představení Jára Cimrman Záskok přispět na nákup párové čtyřky pro děti. Pánové se na jevišti představili ve skvělé formě!

Po dvouleté tvůrčí pauze zareagovali členové spolku oprášením kdysi nastudovaného představení na aktuální situaci v místním veslařském klubu, který v posledním období zaznamenal nárůst sportujících dětí.

Ve svém vyjádření uvedli: „Veslařský materiál pro náš sport je velmi nákladný a stávající lodní park je v zoufalém stavu. Děti prostě nemají na čem jezdit. Bohužel podpora sportu ve městě je z našeho pohledu velmi podhodnocena a nedostačující (oproti okolním městům), proto jsme se rozhodli celý výtěžek z představení věnovat veslařskému oddílu jako příspěvek na nákup párové čtyřky pro děti."

Jelikož výtěžek zdaleka nepokryje potřebnou částku, spustili členové spolku před představením ještě veřejnou sbírku. Symbolický šek od divadelníků převzal nový předseda VK Neratovice Martin Růžička.

V průběhu večera se diváci dočkali avizovaného nevšedního, kulturního, hlubokého a bezesporu trvalého zážitku, za který herce odměnili bouřlivým potleskem. Sálem se přitom neodbytně vznášela otázka: „Nebyl Jára Cimrman náhodou i veslařem?“ Pokud ano, pak by měl z dobrého nápadu jistě radost.

 (Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Nebyl Jára Cimrman náhodou i veslařem?