Nejrychlejší dvojkou bez kormidelníka na světě jsou nyní Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem

24.6.2018

Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem dnes na dráze v Ottensheimu dokázali něco, co se ještě nikomu z České republiky nepovedlo. Jako první česká posádka vyhráli závod světového poháru na dvojce bez kormidelníka.

Veslaři Dukly Praha od pátečních rozjížděk ukazovali, že do Rakouska přijeli s jediným cílem. A to přerušit nadvládu bratrů Sinkovičů. V pátek zajeli český rekord v této disciplíně, ve včerejším semifinále byli nejrychlejší ze všech dvojek. Dalo se tušit, že dnes by se mohli dít velké věci.

Dnešní finále nejrychleji odstartovali bratři Onfroy z Francie, naši hoši však byli na první pětistovce v těsném závěsu. Postupem času se však začali posouvat dopředu a 500m před cílem už vedli s více jak sekundovým náskokem před Francouzi. V závěrečné části závodu však začali tvrdě finišovat vítězové I. kola světového poháru v Bělehradě. Zatímco Francouzi nedokázali reagovat, svěřenci Milana Dolečka vydolovali zbytky sil a útok bratrů Sinkovičů odrazili. Mohli si tak užít společnou radost i se svým trenérem. Lukáš s Jakubem budou minimálně další tři týdny do dalšího kola SP v Lucernu nejlepší dvojkou bez kormidelníka na světě. Zároveň se ujali vedení v celkovém hodnocení SP ve své disciplíně.

 

Dvojskif žen Lenka Antošová – Kristýna Fleissnerová vyhrál finále B s více jak 3s náskokem před Polkami. Alespoň částečně si tak děvčata spravila náladu po včerejším smolném semifinále. Párová čtyřka vedená Mirkou Topinkovou dojela ve finále B pátá. Celkově tak čtveřice Mirka Topinková, Helena Hlasová, Lucie Heranová a Alena Schejbalová při svém premiérovém závodě obsadila 11. místo.

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Reprezentace > Senioři > Novinky > Nejrychlejší dvojkou bez kormidelníka na světě jsou nyní Lukáš Helešic s Jakubem Podrazilem

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352