Veslařské aktuality

5.9.2023 Další tři posádky postoupily v Bělehradě do čtvrtfinále

Všechny tři české posádky, které se v pondělí představily v opravných jízdách, postoupily do čtvrtfinále. Dvojskif Jan Cincibuch, Jakub Podrazil byl ve své opravce nejrychlejší, Lenka Lukšová a dvojka bez kormidelníka Lukáš Helešic, Tomáš Šišma postupují z druhého místa. Všechny čekají čtvrtfinálové boje ve středu. celý článek

4.9.2023 V Bělehradu čeká reprezentanty druhý soutěžní den

Miroslav Vraštil s Jiřím Šimánkem dojeli včera ve své rozjížďce na třetím místě a postoupili do čtvrtfinále, které je čeká ve středu 6. září. celý článek

4.9.2023 Skify z finále SEV.EN CUPu si odvezli veslaři Hodonína a Pardubic

V neděli 3. září vyvrcholil 1. Ročník SEV.EN CUPu, poháru staršího žactva na párových čtyřkách s kormidelníkem. Do závodu mohlo přihlásit po jedné lodi starších žákyň a starších žáků 15 českých a moravských klubů, které se nominovaly svou účastí  na jarních sprintech v Pardubicích nebo Otrokovicích. celý článek

3.9.2023 Aleš Suský veze z evropského šampionátu v beach sprintu stříbro

Letos si veze Aleš stříbro, o místo lépe než v loňském roce. Lucie Heranová skončila na čtvrtém místě. Čeští beach sprinteři slaví úspěch a připravují se na Mistrovství světa v Itálii, které je čeká na konci září. A jak se oběma závodilo? celý článek

1.9.2023 Veslařská reprezentace odcestovala na MS do Bělehradu

Čeští reprezentanti ve čtvrtek ráno společně odcestovali do Bělehradu, kde v neděli začne Mistrovství světa ve veslování. O týden později budeme znát nové mistry světa a také kvalifikovaná místa na OH. Před odletem ještě stihli závodníci tiskovou konferenci. Všichni byli ve výborné náladě a my si přejeme, ať jim vydrží co nejdéle. Držíme palce! celý článek

1.9.2023 SEV.EN CUP dospěl do finále, pojede se o dva skify

SEV.EN CUP je pohár staršího žactva na párových čtyřkách. Jeho první ročník vyvrcholí v neděli 3. září na jezeru Most. celý článek

29.8.2023 Stanovisko předsednictva Českého veslařského svazu k dalšímu průběhu šetření postupu při zadávání veřejných zakázek na dodávky veslařských lodí

Jak svaz informoval v tiskové zprávě ze dne 8. 8. 2023, ve věci postupu svazu při zadávání veřejných zakázek na dodávky veslařských lodí v letech 2019 až 2021, které bylo rovněž předmětem kontroly ze strany Národní sportovní agentury, stále probíhá přestupkové řízení vedené Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže. celý článek

29.8.2023 Snem Tomáše Nevěčného je startovat na paralympiádě, příští týden ho na této cestě čeká první velká zkušenost!

Tomáše jsme vám představili po únorovém Mistrovství republiky na trenažéru. Byly to právě tři měsíce, kdy se zapojil do přípravy na zářijové mistrovství světa s myšlenkou vybojovat místo v Paříži 2024. A právě na trenažéru vytvořil nový český rekord, kdy o minutu předjel současného držitele Jana Hermana.  celý článek

27.8.2023 Anička Šantrůčková si po zlatu ze Světových univerzitních her veze stříbro z Mistrovství Evropy U23

Tým U23 vyrazil do Krefeldu v subtilnější sestavě. Ženy reprezentovala skifařka Anna Šantrůčková a dvojskif Veronika Zámostná, Eliška Švejdová. Pro tuto posádku to byla první společná mezinárodní zkušenost. V mužích se na strat postavily dvě čtyřčlenné lodě, párová a nepárová. Párová čtyřka měla za sebou strat na Mistrovství světa v Bulharsku, kde skončila v těsném souboji se Švýcary na osmém místě.  celý článek

27.8.2023 Dnes vrcholí ME U23 v Krefeldu

Finálový den v Krefeldu začal pro naše barvy úspěšně. Anička Šntrůčková dojela v semifinále na druhém místě a postoupila do finále A, které pojede odpoledne v 13.39 hodin. celý článek