Veslařské aktuality

11.9.2008 Celostátní vypsání ergoregat 2008-2009

Předsednictvo ČVS schválilo vypsání ergoregat 2008-2009. Čtyři kola Poháru ČR budou hostit Brno, Praha, Hradec Králové a Děčín. XVI.Mezinárodní mistrovství ČR se  bude konat v Olomouci 7.února 2009. Kompletní vypsání naleznete zde. celý článek

11.9.2008 Masters přivezli z Litvy 19 titulů

Ve dnech 4.-7.9. se konala již 35. FISA Masters regata v Litvě na jezeře Galve v městečku Trakai s cílem proti historickému hradu, na kterém se konalo i slavnostní zahájení regaty. Regata byla výborně organizována Litevskou veslařskou federací a menší počet účastníků proti předchozím létům vyřešil i problém s menším prostorem pro uložení lodí. Počasí bylo rovněž vynikající, slunečné a teplé s mírným větrem, takže závody proběhly ve čtyřminutových intervalech bez jakéhokoli zdržení. Regaty se zúčastnilo cca 2000 závodníků z 38 zemí. Nejvíce účastníků, téměř čtvrtina, byli závodníci z Německa, na druhém místě v počtu účastníků byli závodníci z Anglie a dále z Dánska a ze zámoří přijelo nejvíce závodníků z USA, Brazilie a Japonska. Z českých oddílů bylo nejvíce závodníků ze Slavie Praha, nejvíce 6 medailí získala Eva Velešíková z Lodních sportů Brno, která startovala v mezinárodních posádkách v kategoriích H a I, kde sice většinou byla pouze jedna loď, ale to nesnižuje uznání výkonů těchto závodnic, protože v těchto věkových kategoriích je úctyhodné, že tyto dříve narozené dámy jsou schopny trénovat a veslovat na vrcholných soutěžích. Gratulace patří všem závodníkům, kteří se regaty v Litvě zúčastnili. Závodníci  z České republiky byli celkově velmi úspěšní, což je vidět z níže uvedených výsledků. Kompletní výsledky jsou k nalezení na www.fisamasters2008.com. celý článek

8.9.2008 Dvojskif žen na akademickém MS třetí

Bronzovou medaili si z 10. akademického MS v Bělehradě přivezl dvojskif žen ve složení Mirka Knapková, Gabriela Vařeková. 5.místo obsadil ve skifu mužů Ondřel Lůžek, šesté místo získal mužský dvojskif J.Řepa, P.Podhorský. Dvojka bez kormidelníka T.Patera, O.Hladík vyhrála finále B a skončila celkově sedmá, stejně jako na skifu lehkých vah O.Straka. Dvojskif žen LV D. a K. Nacházelovy skončil na osmém místě. Kompletní výsledky naleznete zde. celý článek

5.9.2008 Prosba veslařů ze Štětí

Během MČR 2008 dorostu a mladšího a staršího žactva v Račicích se veslařům VK SEPAP Štětí ztratil z vleku pár uhlíkových vesel Roseman s lopatkou typu macon pro žactvo. Předseda klubu Václav Kopecký prosí o pomoc při hledání ztraceného páru vesel. Případné informace posílejte na : celý článek

4.9.2008 Ondřej Synek je podporučíkem

Ministryně obrany Vlasta Parkanová včera přijala členy armádního sportovního centra Dukla, kteří na olympijských hrách v Pekingu získali některou z medailí. Kromě Barbory Špotákové a dvojice Ondřej Štěpánek, Jaroslav Volf byl přítomen i stříbrný skifař z OH v Pekingu Ondřej Synek, kterému ministryně propůjčila hodnost podporučíka. Reportáž si můžete prohlédnout zde. celý článek

1.9.2008 41.Polabský pohár

Zítra 2.září je uzávěrka přihlášek na letošní již 41.ročník Polabského poháru, který pořádají ve dnech 13.-14. září veslaři KV Kondor Brandýs nad Labem o.s.. Pro účastníky regaty je připraven bohatý doprovodný program, jehož součástí bude setkání s našimi  úspěšnými olympioniky a slavnostní připojení areálu k elektrické síti. Více informací lze nalézt na Klub Veslování Kondor Brandýs nad Labem o.s. celý článek

29.8.2008 Víkendové regaty v Břeclavi a Litoměřicích

O tomto víkendu se konají veslařské regaty v Břeclavi a Litoměřicích. Obou regat se účastní také zahraniční veslaři. V případě Břeclavi jsou to kluby ze Slovenska a do Litoměřic zase míří tradičně veslaři z Německa. Rozlosování a časové pořady na obě regaty naleznete zde.   celý článek

19.8.2008 Buďte trpěliví, pravil trenér

Lidové noviny 18. srpna 2008 PEKING - Ještě pět set metrů před cílem sahali po medaili, od stříbra je nakonec dělila pouhá vteřina.Českou čtyřku bez kormidelníka Gruber, Horváth, Bruncvík, Neffe. V semifinále olympijské regaty se postarali o senzaci první kategorie vyřazením Nizozemců a Italů, medailistů z MS. celý článek

17.8.2008 Zítra si dám vajíčka a slaninu k tomu.

Skifař Ondřej Synek se po stříbrném olympijském závodě těšil na pivo, vajíčka se slaninou i nákup motorky. Po dojezdu v rozhovoru s českými novináři přiznal, že sotva stojí na nohou. „Pálily mě nohy, ani nešly natáhnout, křeče do svalů, bolela hlava. Prostě únava, celé tělo v křeči.“ celý článek

16.8.2008 Synek po závodě: Kdyby to bylo delší, tak umřu

Peking - Pouze osm desetin vteřiny dělilo skifaře Ondřeje Synka od zisku zlaté medaile. Nejlepší český veslař současnosti dnes ve finále nedokázal porazit jen obhájce titulu z Atén Olafa Tufteho a skončil druhý. V závěru se přitom zdálo, že se mu přibližuje a má šanci jej předstihnout. Zkušený Nor ale jeho finiš odrazil a vyhrál. celý článek