O medaili bude z Čechů bojovat pouze Ondřej Synek

Ondra Synek s Milanem DolečkemOndra Synek s Milanem Dolečkem
Ondra Synek s Milanem Dolečkem
Jan Klener  (Foto František Piškule)Jan Klener  (Foto František Piškule)
Jan Klener (Foto František Piškule)

Do finále A na Světovém poháru v italském Varese postoupil z českých reprezentantů pouze skifař Ondřej Synek, kterého však v semifinále znovu porazil mistr Evropy Chorvat Damir Martin. Další dvě naše posádky pojedou v neděli finále B.

Ondřej Synek na otázky, jak viděl průběh semifinále a jestli ví, jak ve finále na Chorvata, odpověděl: „Semifinále proběhlo celkem v pohodě. Proč, jak na Chorvata??? Potřebuju porazit Novozélanďana! :-)" Právě tradiční Ondrův rival z Nového Zélandu Mahé Drysdale vyhrál druhé semifinále.

Dvojka bez kormidelníka Jakub Podrazil, Lukáš Helešic byla ještě na mezičase 500 metrů před cílem třetí za Nizozemci a Australany. V závěru ji však předstihli i Britové. Jakub Podrazil závod okomentoval slovy: „Patnáct set metrů jsme jeli výborně, možná nad naše standardní možnosti, ale pak nám bohužel došly síly. Ve finále B se budeme snažit předjet hlavně Němce, ale musíme vydržet až do cíle! Řekl bych, že nemáme ještě tolik natrénováno. Do dalšího kola Světového poháru v Lucernu, které se jede za tři týdny, musíme tvrdě pracovat a zrychlit.“

Semifinále vůbec nevyšlo dvojskifu Michal Plocek, David Jirka, který v minulém kole Světového poháru na Bledu získal bronzové medaile a pak se probojoval do finále i na mistrovství Evropy v Poznani. Nyní skončil na šestém místě, s dvacetisekundovým odstupem za postupovými pozicemi. Na otázku, v čem vidí příčiny tohoto výsledku, Michal Plocek odpověděl jen stručně: „Promiň, ale vůbec nevíme.“ Šesté místo ve finále B obsadil na skifu paraveslař Jan Klener.

Vítězství ve finále C vybojoval dvojskif žen lehkých vah Ricky Nencini, Daniela Nacházelová. Obsadil tak konečné 13. místo. Co jim chybělo k postupu do semifinále? Daniela Nacházelová odpověděla: „Štěstí v nasazení. Jak v rozjížďce, tak v opravce jsme měly vynikající soupeřky. V ostatních jízdách by šance byla, takto bohužel ne. Sobě jsme si dokázaly, že jsme se zlepšily, teď stačí jen dobré nalosování do Lucernu a bude to OK. Letos poprvé jsme zajely čas pod sedm minut, což je vždycky dobré znamení.“

Nedělní program začíná v 9.30. Přenosy z finále A vysílá ČT sport na střídačku s vodním slalomem od 11.35, závod skifařů s Ondrou Synkem startuje ve 14.28. Kompletní výsledky naleznete zde, kde můžete závody sledovat i on-line.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > O medaili bude z Čechů bojovat pouze Ondřej Synek