Ondřej Synek se v Bernu zúčastnil závodu na 9 kilometrů

Medailsté Drysdale, Martin, FragaMedailsté Drysdale, Martin, Fraga
Jezero Wohlensee plné veslařů (Foto Rowing.ch)Jezero Wohlensee plné veslařů (Foto Rowing.ch)
Jezero Wohlensee plné veslařů (Foto Rowing.ch)
Trať závoduTrať závodu
Trať závodu

Mistr světa Ondřej Synek se v posledním říjnovém dnu zúčastnil v Bernu skifařského závodu Armadacup na 9 kilometrů s hromadným startem. Mezi seniory obsadil na jezeře Wohlensee 12. místo (v absolutním pořadí 253 lodí 15. místo).

Veslaři si mohli v průběhu závodu volit vlastní trasu v závislosti na jízdě soupeřů a stavu jezera (vodní plevel apod.). Zvítězil Chorvat Damir Martin v čase 33:16.39 minut. Druhý Novozélanďan Mahé Drysdale na něj ztratil 24.34 sekund a třetí Portugalec Pedro Fraga 31.71 sekund. Český reprezentant přijel do cíle s odstupem 1:33.12 minuty na vítěze. V první patnáctce se umístilo rovnou sedm Švýcarů, kteří využili znalosti domácího prostředí.

PS. Po návratu z Bernu čekalo Ondru Synka slavnostní vyhlášení výsledků ankety Armádní sportovec roku 2015, ve které obsadil druhé místo (1 139 bodů). Absolutní vítězkou ankety se stala světová šampionka z atletického oválu v Pekingu Zuzana Hejnová (1 210 bodů). Jako třetí se umístil další ze světových šampionů Martin Fuksa (1 085 bodů), který vybojoval zlato a stříbro na MS v rychlostní kanoistice.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek se v Bernu zúčastnil závodu na 9 kilometrů