Nejdřív detail na titulní stranu...Nejdřív detail na titulní stranu...
Nejdřív detail na titulní stranu...
Ondřej Synek tentokrát bez vesel (Foto Kornel Altman)Ondřej Synek tentokrát bez vesel (Foto Kornel Altman)
Ondřej Synek tentokrát bez vesel (Foto Kornel Altman)

O úřadujícím mistrovi světa a Evropy na skifu Ondřeji Synkovi se říká, že jeho sportovní schopnosti jsou někdy až neuvěřitelné. Dokázal to i na sobotním Houšteckém cyklomaratonu, kde ve své kategorii mezi 30-40 lety skončil na druhém místě, když zajel čas 01:45:56.8.

Trenér ženské reprezentace Josef Lukš vyprávěl, jak se Ondry při závodě ptali, kolik má letos na kole najeto kilometrů. Zatímco ostatní přední závodníci házeli cifry, které se pohybovaly řádově v hodnotě desítek tisíc, Ondra jen tak prohodil. „Asi pět set.“

Ve výsledkové listině figuruje v absolutním pořadí mezi necelou pětistovkou jmen v závodě na 60 kilometrů na osmém místě. Od prvenství v kategorii a celkově druhého místa ho dělilo pouhých 2,6 sekundy! Suverénně kraloval cyklistický specialista Michael Kubín, který zajel čas 01:43:55.9.

A když už jsme se zmínili o Pepovi Lukšovi – měl sice hrůzně vypadající pád, ale přesto ve stejné věkové kategorii jako "Sýňa" dojel s časem 02:14:26.8 na 52. místě a celkově obsadil 143. místo.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ondřej Synek zazářil na Houšteckém cyklomaratonu!