Osmy Brno: Hlavní závod vyhrála posádka VUT v Brně

5.10.2016

Programu se účastnila i Mirka Topinková-KnapkováProgramu se účastnila i Mirka Topinková-Knapková
Programu se účastnila i Mirka Topinková-Knapková
Vítěz pátečního duelu: Masarykova univerzitaVítěz pátečního duelu: Masarykova univerzita
Vítěz pátečního duelu: Masarykova univerzita
Vítěz hlavního závodu: VUT v Brně (Foto Ladislav Jelínek)Vítěz hlavního závodu: VUT v Brně (Foto Ladislav Jelínek)
Vítěz hlavního závodu: VUT v Brně (Foto Ladislav Jelínek)

První ročník regaty Osmy Brno, který se uskutečnil po loňském nultém ročníku, měl na programu dva závody. Duel brněnských univerzit vyhrála Masarykova univerzita, vítězem hlavního závodu se stala posádka Vysokého učení technického v Brně.

Posádka Masarykovy univerzity, která byla na letošní duel dobře připravena, projela v pátek kilometrovou trať v duelu v čase 3:04:09. Závodila v sestavě Tomáš Emr, Jakub Mach, Ondřej Šanca, Jiří Cirbus, Vojtěch Zeman, Tomáš Vohrabal, Ondřej Hlavačka, Jan Greň, kormidelnice Adéla Hanáčková, a po bezchybném průjezdu poslední zatáčkou slavila zasloužené vítězství. Loď Vysokého učení technického v Brně s poškozeným kormidlem zaostala za svým přemožitelem o více než 50 sekund. Celkové skóre tohoto duelu se tak po loňském vítězství VUT při nultém ročníku srovnalo na 1:1.

Kromě samotného závodu si v průběhu odpoledne měli diváci možnost vyzkoušet jízdu na tréninkovém skifu a veslařském trenažéru. Akce se zúčastnili čestní hosté jako například olympijská vítězka a mistryně světa Mirka Topinková-Knapková, dvojnásobný účastník olympijských her Miroslav Knapek nebo manažer z PR oddělení Masarykovy univerzity Dušan Fiala. Prorektorka z VUT Irena Armuditisová a starostka MČ Brno-Jundrov Ivana Fajnorová si zároveň i vyzkoušely jízdu na tréninkové lodi.

Sobotní program přinesl hned po ránu jízdy pěti startujících posádek na čas. Nejrychlejší byla sestava Vysokého učení technické v Brně, následovaná mužskou posádku Masarykovy univerzity, dále Univerzity Pardubice, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a pořadí uzavírala čistě ženská posádka Masarykovy univerzity. Podle dosažených časů se poté nasazovalo do čtvrtfinálových a semifinálových jízd.

Ve finále se opět potkaly brněnské posádky z pátečního duelu, jenom si výsledné pořadí prohodily. Vítěznou byla tentokrát posádka VUT v Brně v čase 3:16.57. Startovala v sestavě Štěpán-Adam Havlíček, Jan Hrstka, Jakub Hrubý, Tamara Konopová, Petr Lukoianov, Michal Řezňák, Veronika Brázdová, Jakub Starnovský, kormidelnice Petra Klusáčková. Na fotce vítězů dále vidíme prorektorku Irenu Armutidisovou. Pořadí posádek na třetím až pátém místě se přesně shodovalo s ranními jízdami.

(Text Tomáš Nahodil)

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Osmy Brno: Hlavní závod vyhrála posádka VUT v Brně

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352