Osmy Brno: velký univerzitní souboj na Svratce

20.9.2016

Záběry z loňského ročníku (Foto archiv ČVK Brno)Záběry z loňského ročníku (Foto archiv ČVK Brno)
Záběry z loňského ročníku (Foto archiv ČVK Brno)

Oficiálně první ročník závodů osmiveslic Osmy Brno se letos uskuteční v Brně-Jundrově. Závody navazují na tradici z roku 1937, kdy došlo pravděpodobně k prvnímu utkání mezi dvěma brněnskými vysokými školami – dnešní Masarykovou univerzitou a Vysokým učením technickým v Brně.

Osmy Brno se skládají ze dvou samostatných částí. V pátek 30. září proběhne v 16 hodin duel posádek studentů Masarykovy university a studentů VUT v Brně. V sobotu 1. října od 9 do 12 hodin naváže souboj akademiků z několika vysokých škol. Na start se postaví i čistě ženské posádka z domácí Masarykovy univerzity. K vidění bude také exhibiční jízda gigové osmiveslice.

Termín přihlášek je prodloužen do pondělí 26. září, startovné se neplatí. Jelikož je trať poměrně technicky náročná, v pátek 30. září mezi 16 a 18 hodinou se počítá s povinným tréninkem všech zúčastněných. Poté proběhne od 19 hodin v přilehlé restauraci Na Piavě setkání všech startujících veslařů a veslařek s následným kulturním programem. Na místě se rozlosují dráhy a nasazení do sobotních jízd. Každý z účastníků bude mít večer zajištěno jedno teplé jídlo.

Zájem o nocleh můžete dát vědět společně s přihláškami na adrese . Více informací naleznete na internetové stránce www.osmy-brno.cz a facebookovém profilu. Reportáž České televize z loňského nultého ročníku je k nahlédnutí v archivu ČT.

(Text Tomáš Nahodil)

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Osmy Brno: velký univerzitní souboj na Svratce

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352