Ostravští veslaři sbírali medaile na sprintech v Trakajích

4.7.2018

O uplynulém víkendu proběhly na jezeře Galve v litevských Trakajích tradiční sprinterské závody Rowing masters sprints 2018, kde jsme měli zastoupeny i naše barvy. Sice v malém počtu, ale za to s velkými úspěchy. Naši veslaři si vezou z Trakaje hned čtyři pódiová umístění.

Závodit se začalo již v pátek, kdy to cinklo hned 2x. Poprvé v závodě skifu žen Eva Černáková získala bronzovou medaili v katergorii C a v zapěti také na skifu Vojtěch Černák vyhrál zlatou medaili v kategorii D (oba VK Perun Ostrava).

Celé závody provázely nelehké povětrnostní podmínky. V pátek se sice teploty vyšplhaly až na 31°C ve stínu, ale vítr o sobě dával pořádně vědět. A že to nepřinese nic dobrého, se ukázalo hned následující den. Teploty klesaly a vítr sílil.

V sobotu Vojtěch Černák nastoupil na start v závodě skifu kategorie C, kde si chtěl poměřit síly s mladšími soupeři. Po opakovaném startu, kdy pro silný vítr nebylo možné regulerně závod odstartovat, byl závod zrušen a následně přesunut na následující den ráno v nadějí, že se počasí umoudři.

V neděli, kdy klesly teploty až na 11°C a vítr se nikterak neumoudřil, se Vojtěchu Černákovi nakonec podařilo v nelehkých podmínkách vybojovat stříbrnou medaili v kategorii C. A jako třešinku na dortu si z Trakaje odváží ještě i zlatou medaili v závodě mixu na dvojskifu společně s Evou Černákovou v kategorii C.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ostravští veslaři sbírali medaile na sprintech v Trakajích