Vítězná trojice juniorůVítězná trojice juniorů
Vítězná trojice žen lehkých vahVítězná trojice žen lehkých vah
Karolína Teimerová s trenérem Vlastimilem ČablouKarolína Teimerová s trenérem Vlastimilem Čablou
Vítězná trojice mužů lehkých vahVítězná trojice mužů lehkých vah
Vítězná trojice ženVítězná trojice žen
Vítězná trojice žen
Rodinný klan ŽabovýchRodinný klan Žabových
Rodinný klan Žabových
Vítězná trojice mužů (Foto Zdeněk Paroulek)Vítězná trojice mužů (Foto Zdeněk Paroulek)
Vítězná trojice mužů (Foto Zdeněk Paroulek)

Talentovaná dorostenka Anna Šantrůčková o 3,4 sekundy vylepšila šest let starý rekord Alexandry Vařekové v dvoukilometrové jízdě na trenažéru! Stalo se tak v průběhu I. kola Poháru ČR 2016-2017, jehož pořadatelem byl VK Bohemians.

Vítězům osmi soutěžních kategorií jsme v hale Sporthotelu Hostivice položili tři otázky:

1. Jaká je tvá spokojenost s výkonem?

2. Čím tě Ježíšek nejvíc překvapil, potěšil?

3. Který největší zážitek máš spojený s rokem 2016?

Dorostenky: Anna Šantrůčková (SK Hamr, 07:05,5 – český rekord!)

1. Ráno jsem byla docela nervózní, protože dvoukilák jsem jela po dlouhé době. Nevěděla jsem, co mohu čekat. Rozhodně jsem ho chtěla zajet lépe než vloni, ale nevěděla jsem, jestli to zvládnu, protože i loňské časy byly skvělé. Rozjela jsem ho tak, aby mi zůstala rezerva na delší finiš. Dopadlo to dobře, takže jsem spokojená. Zlepšila jsem se asi o šest vteřin.

2. Mě potěší všechny dárky. Asi nejvíc jsem byla překvapená, když jsem v pěti letech dostala dřevěný model našeho domu, který jsme pak stavěli.

3. Zážitkem bylo hodně věcí spojených s veslováním! Nádherný pocit mi přineslo třeba vítězství na Primátorkách, které jsme nečekaly. A pak samozřejmě taky mistrovství světa, kde jsme vyjely na párovce bronz. To bylo taky moc pěkné.

Dorostenci: Jakub Kyncl (VK Blesk, 06:40,7)

1. Šestikilák před dvěmi týdny se mi moc nepovedl, ale dneska mi to sedlo. Bylo to dobré, dokonce jsem tam ještě měl trošičku rezervu.

2. Když mi bylo asi devět let, moc jsem si přál PlayStation na cesty. Rodiče mě neustále přesvědčovali, že určitě nic takového nedostanu, že to je drahý dárek. Až jsem tomu začal věřit. Tak to jsem byl pak hodně překvapený.

3. Říjnový Hradišťský šestikilák, protože jsem se na něj připravoval celé prázdniny a měl jsem jasně stanovený cíl – vítězství – což se mi povedlo. Jsem za to moc rád. Hodně mi v tom pomohl můj táta. Jel vedle mě na kole, měl dokonale přečtenou trať a navigoval mě.

Juniorky: Anna-Marie Macková (KVM 1881 Mělník, 07:21,9)

1. Sice jsem nezajela to, co bych měla, ale jsem spokojená, že to takhle vyšlo.

2. Když jsem byla ještě malá, měla jsme velkou radost z různých stavebnic. Nebyla jsem totiž moc na barbínky, spíš na autíčka a na stavebnice. A super taky bylo, když jsem dostala kolo.

3. Rok 2016 přinesl nejlepší moji dosavadní sezónu včetně prvenství na mistrovství světa. Doufám, že příští rok se letošním úspěchům aspoň trošku přiblíží... Přitom na mistrovství světa jsem si do finále moc nevěřila. S holkami z osmy jsme si pak pustily písničku, kterou jsme poslouchaly celé prázdniny. To mě uklidnilo. Včetně tanečku, který jsme k tomu měly.

Junioři: Vít Šantrůček (SK Hamr, 06:16,0)

1. Před startem jsem byl docela nervózní, protože to byla moje závodní premiéra. Veslovat jsem začal teprve v září, předtím jsem hrál hokej. Závod pak byl vcelku v pohodě, jel jsem ho jako na tréninku. Nepříjemné mi bylo jen množství diváků, na to ještě nejsem zvyklý.

2. Jako malý kluk jsem měl obrovskou radost z autodráhy.

3. Velkým zážitkem bylo, když jsem ve druhém kole play-off dal na hokeji rozhodující gól. Hokej mě pak ale přestal bavit, chtěl jsem dokonce přestat sportovat, ale rodinná tradice mě nakonec přivedla k veslování.

Ženy lehkých vah: Karolína Teimerová (VK Morávia Uherské Hradiště, 07:38,0)

1. Výsledek mě hodně překvapil. Přece jenom soupeřky byly zkušenější. Myslím si, že za výsledek vděčím novému trenérovi, Vlasťovi Čablovi. Změnil nám tréninkový plán, musely jsme si zvykat na něco jiného. Mimochodem – minulý rok jsem měla osobák 7:50...

2. Hlavně mám ráda atmosféru Vánoc. O dárky až tak nejde – i když i v mých osmnácti letech píši dopis Ježíškovi. Nikdy ale nevím, jestli mi mé přání splní, rodiče mi to nechtějí prozradit. Tahle mně udělaly radost třeba zájezdy do Londýna nebo do Švédska.

3. Jeden z největších zážitků proběhl právě teď! V létě to byly ferraty (náročné horské výstupy – pozn. red.) ve Slovinsku. Deset spaní ve stanu s mojí mamkou, nádherné hory a nádherná parta lidí, která se sešla z celé republiky.

Muži lehkých vah: Aleš Suský (SVK Břeclav, 06:24,1)

1. S časem moc spokojený nejsem, ale jsem rád, že jsem vyhrál.

2. Mě překvapí každý dárek – když jsem byl menší, tak určitě. Teď, když už jsem starší a mám starší prarodiče i rodiče, jsem spíš rád, že se sejdeme celá rodina. O Vánocích mám vedle vůně vánočního stromečku rád dobré jídlo, dokážu přibrat i tři kila.

3. Šťastný jsem byl, když jsem si myslel, že v semifinále Primátorek má cesta na skifu skončí, a nakonec jsem dojel první. Celkově jsem skončil třetí. Nadchla mě i spolupráce s nevidomým Markem Moflárem, dělám mu traséra v triatlonu. Pokud to půjde, rádi bychom se kvalifikovali na Havaj či na paralympiádu v Tokiu.

Ženy: Lucie Žabová (VK Slavia Praha, 07:07,5)

1. Výhodu, že dobře znám Aničku (sestru Annu, která skončila druhá – pozn. red.) moc neuplatním, protože ona dobře zná mě a ví, kde mám mezery a kdy může nastoupit. Je to pro mě psychicky náročné, samozřejmě chci vyhrát. Ale zase jedině ona mě dokáže motivovat a vyhecovat k lepším výkonům. Což se i nyní stalo.

2. Velkou radost jsem měla z běžek, ale protože ještě od loňska nebyl pořádně sníh, tak jsem je nedokázala pořádně využít.

3. Největším zážitkem bylo, když jsme s Aničkou a rodinou trénovaly a připravovaly se na mistrovství světa do Rotterdamu. A hlavně nezapomenu na podporu rodiny, jak tam s námi jela a fandila.

Muži: Václav Zitta (VK Slavia Praha, 06:03,2)

1. Zajímá vás, jestli mě to v Hostivicích bavilo i bez dukláků? Ano, bavilo, protože jsem věděl, že nebudu muset jet naplno, takže to bylo pro mě zábavnější, než kdyby tady jeli. To bych pak byl víc nervózní.

2. Doufám, že mě Ježíšek teprve něčím překvapí! Ale já jsem spíš zvyklý dělat na Vánoce radost ostatním, na sebe moc nedám. Takže si spíš pamatuji, koho já jsem nejvíc překvapil.

3. Zážitkem bylo druhé místo na mistrovství Evropy v trenažérech. A taky druhé místo na mistrovství republiky, kde jsem do té doby neměl ani medaili.

Kompletní výsledky z I. kola Poháru ČR 2016-2017 v jízdě na veslařském trenažéru naleznete zde.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > První pohárové kolo přineslo přepis rekordní listiny