Rekordní světová masters regata na Bledu

11.9.2017

Letošní světová regata na Bledu překonala rekord a bylo přihlášeno 18.397 slajdů a startovalo více než 4700 závodníků ze 46 zemí. Nejsilnější výpravu měla Velká Británie s 852 účastníky následovaná výpravou z Německa s 800 účastníky a třetí největší výprava byla z USA s 294 závodníky. Závodilo se v tříminutových intervalech a dokonce v závodech skifů nejsilnějších kategorií byly i dvouminutové intervaly, aby se stihlo závodit za denního světla od 7 hod. ráno do 19 hod. večer. Nejstarší závodníci byli jak v mužích, tak i ženách ve věku 91 let. Z českých závodníků byl nejúspěšnější Martin Polášek se 6 prvními místy, dále Míša Tomaštíková s 5 prvními místy, Vláďa Burda zvítězil 4x a 3 vítězství získali ve svých závodech Jan Pešat, Vojtěch Černák, Jitka Mašátová, Zdena Norková a Olina Pěkná. Příští rok se bude konat světová regata v USA na Floridě v Sarasotě. Výsledky našich posádek naleznete zde.