Šéf z Googlu Matt Brittin se projel v Praze na osmě

15.4.2016

Matt Brittin před Dušanem Macháčkem a Jiřím KejvalemMatt Brittin před Dušanem Macháčkem a Jiřím Kejvalem
Matt Brittin před Dušanem Macháčkem a Jiřím Kejvalem
Šéf z Googlu nastupuje do lodiŠéf z Googlu nastupuje do lodi
Šéf z Googlu nastupuje do lodi
V osmě nechyběli ani čeští olympioniciV osmě nechyběli ani čeští olympionici
V osmě nechyběli ani čeští olympionici
Společné foto na památkuSpolečné foto na památku
Společné foto na památku

Obchodního a provozního prezidenta společnosti Google v Evropě, na Blízkém východě a v Africe Matta Brittina čekalo v Praze překvapení. Nečekaně se projel na osmě i s předsedou Českého olympijského výboru Jiřím Kejvalem a předsedou ČVS Dušanem Macháčkem.

Studoval na Cambridgeské univerzitě, za kterou také vesloval. Byl členem britského reprezentačního týmu, se kterým slavil úspěchy i na světových šampionátech. Na mistrovství světa 1989 na Bledu získal jako člen posádky osmy bronzovou medaili.

Do Googlu nastoupil v roce 2007 s cílem vybudovat byznys ve Velké Británii a o dva roky později se stal výkonným ředitelem britské pobočky. V roce 2011 byl povýšen na viceprezidenta pro severní a střední Evropu a za další tři roky převzal roli prezidenta Googlu pro celý region EMEA.

Posádka osmiveslice jela ve složení (od háčka) Tomáš Mlčoch, Jiří Vaněk, Lenka Antošová, Milan Bruncvík, Jiří Kejval, Dušan Macháček, Matt Brittin, Petr Melichar s kormidelnicí Asmarou Beraki. Na šéfovi z Googlu bylo podle slov Dušana Macháčka patrné, že veslování má stále v krvi.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Šéf z Googlu Matt Brittin se projel v Praze na osmě