Seniorské mistrovské tituly brali favorité

7.4.2019

Jubilejní 20. ročník Mistrovství ČR na dlouhé dráze se konal v sobotu ve Štětí. Zdejší Labe aréna Ústeckého kraje přivítala téměř kompletní veslařskou špičku. Ve startovní listině vyčnívala především dvě jména. Mirka Topinková i Ondřej Synek potvrdili roli superfavoritů a s přehledem přidali další mistrovské tituly do svých sbírek. Mirka Topinková navázala na úspěch na nedávných testovacích závodech a o více jak 50s porazila Barboru Károvou z LS Brno. Loňská juniorská mistryně světa na osmiveslici však ke stříbrné medaili přidala také titul mistryně ČR do 23 let, čímž podtrhla skvělý přechod do seniorské kategorie. Na třetím místě dojela Alena Schejbalová o pouhých 0,3s před Markétou Nedělovou z Břeclavi.

Pětinásobný mistr světa Ondřej Synek také zvítězil s velkým náskokem. Po třech týdnech veslování na vodě si dojel pro zlatou medaili před Vojtěchem Řimákem ze Slavie. Na třetím místě dovesloval Filip Zima, který za svůj výkon obdržel také šerpu pro nejlepšího závodníka do 23 let. Dvojka bez kormidelníka žádné velké překvapení nepřinesla. Pro vítězství si bez větších potíží dojeli vítězové Světového poháru 2018 Lukáš Helešic a novopečený otec Jakub Podrazil. Z druhého místa jim záda kryli další veslaři pražské Dukly, Matěj Tikal s Petrem Melicharem. Bronzová medaile putuje do Hamru zásluhou Adama Kapy a Jana Skaláka. Pro titul v kategorii U23 si dojela další dvojice SK Hamr, Albert Caban - Jan Šimkovský.

Mezi skifařkami lehkých vah ukořistily obě sady medailí veslařky Slavie Praha. Z celkového prvního místa se radovala Monika Nováková, která o pouhých 0,6s porazila svoji oddílovou kolegyni Kristýnou Neuhortovou. Ta však nemusela smutnit, protože byla nejrychlejší mezi seniorkami B a také si ze Štětí odvezla mistrovský titul. Pro bronzovou medaili celkově a stříbrnou do 23 let si přijela Zuzana Valsová. Čtvrtá Zuzana Nečasová pro změnu získala bronz mezi veslařkami do 23 let.

Mezi skifaři lehkých vah si medaile rozdělili veslaři, kteří spolu v minulém roce vybojovali stříbro na ME do 23 let. Pardubický Jonáš Friedrich v dalším těsném souboji udolal Luboše Zapletala z ČVK Brno. Ještě těsnější byl rozdíl mezi třetím Ondřejem Čermákem a jeho kolegou z Dukly Praha Jiřím Kopáčem. Vzhledem k tomu, že všichni tři medailisté jsou ještě senioři B, i druhé slavnostní vyhlášení mělo stejné obsazení.

Rozhovory s Mirkou Topinkovou a Ondřejem Synkem si můžete prohlédnout v reportáži České televize.

Kompletní výsledky 20. Mistorvství ČR na dlouhé trati 2019

Soubor:tzmistrovstvicrveslarunadlouhetratisteti.pdfPopis:Tisková zpráva Labe arény Ústeckého kraje

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Seniorské mistrovské tituly brali favorité