Skifaři Dukly Praha vybojovali v Red Bull XRow 2016 bronz

9.10.2016

Vysílení skifařů Dukly při doběhu do cíleVysílení skifařů Dukly při doběhu do cíle
Vysílení skifařů Dukly při doběhu do cíle
Bronzová posádka (Foto Barbora Kamrlová)Bronzová posádka (Foto Barbora Kamrlová)
Bronzová posádka (Foto Barbora Kamrlová)
Bronzová medaile Bronzová medaile
Bronzová medaile

Osma skifařů Dukly Praha ve složení Michal Plocek, Antonín Mařík, Ondřej Šams, Václav Valsa, Vojtěch Řimák, Adam Štěrbák, Martin Basl, Matyáš Klang s kormidelníkem Radkem Šumou získala v závodě Red Bull XRow 2016 bronzové medaile.

Trať závodu vede mezi švýcarskými městy Zug a Lucern na dvou jezerech, ale také po souši. Čtyřiadvacet posádek tak muselo absolvovat zhruba 20 kilometrů na veslicích a sedm kilometrů po svých s tím, že lodě a vesla muselo co nejrychleji přenést. Čas jim totiž neustále běžel. Zvítězila osma, kterou vytvořili veslaři ze švýcarské reprezentační čtyřky lehkých vah a párové čtyřky.

„Závod byl těžký jak sviňa!“ ulevil si strok naší posádky Matyáš Klang a pokračoval: Trvalo to kolem hodiny a 50 minut na tepu snad 180 a výš. Běžet s osmiveslicí taky není žádná selanka! Při prvním běhu jsme se propadli na čtvrté místo, ale těsně před platem jsme zafinišovali a znovu se dostali na třetí. Se štěstím jsme tak pronikli na plato před soupeři, udělali jsme rozhodující náskok a už jsme ho nepustili…“

Michal Plocek doplnil: Navíc jsme na druhém veslařském úseku dost bojovali se společenstvím, které se nakonec umístilo druhé.“ Pak ještě poznamenal: „Já jsem jeden a půl běžeckého úseku nesl s Radkem Šumou vesla. V polovině druhého úseku jsem byl ale povolán pod loď a musím říct, že obdivuji ostatní, co loď nesli celou dobu…“