Také na akademické půdě VŠB-TU Ostrava vrčely trenažéry

17.12.2015

Akademický přebor se jel ve fitcentru KTVS VŠB-TUOAkademický přebor se jel ve fitcentru KTVS VŠB-TUO
Akademický přebor se jel ve fitcentru KTVS VŠB-TUO
V kategorii mužů titul obhájil Marek Hönig (Foto Jiří Žídek)V kategorii mužů titul obhájil Marek Hönig (Foto Jiří Žídek)
V kategorii mužů titul obhájil Marek Hönig (Foto Jiří Žídek)

Již 23. ročník otevřeného Přeboru VŠB-TU Ostrava uspořádal 8. prosince oddíl veslování Vysokoškolského sportovního klubu VŠB-TU Ostrava ve spolupráci s katedrou tělesné výchovy a sportu. Oddíl od zahájení nového akademického roku prováděl nábor nováčků, kteří měli nyní možnost porovnat své síly se zkušenějšími borci.

Ve čtyřech kategoriích startovalo celkem 34 závodníků, přičemž ti nejlepší byli nominováni na Akademické mistrovství ČR 9. ledna 2016 do Neratovic. V mužích obhájil loňské vítezství student fakulty bezpečnostního inženýrství Marek Hönig v čase 6:18,1 min., druhý byl francouzský student strojní fakulty Mathieu Frigo (6:42,4) a třetí cyklista Lukáš Papula (6:52,1). V kategorii lehkých vah zvítězil odchovanec VKO Louny, student HGF Petr Koleňák v čase 6:52,0 min., druhý byl opavský triatlonista Tomáš Matera (6:57,4), třetí místo obsadil nováček VSK Ivo Pergl za (7:31,2).

V ženách byla účast nižší. Lehké váhy vyhrála studenka strojní fakulty Kamila Jurgová (8:32,4), těžkou kategorii studentka fakulty bezpečnostního inženýrství Pavlína Machatová (8:20,4).