Tvrdý boj o Rio. Veslaři by v Lucernu rádi srovnali krok s kanoisty

20.5.2016

Dvojskif Antošová, Fleissnerová (Foto Ivana Roháčková)Dvojskif Antošová, Fleissnerová (Foto Ivana Roháčková)
Dvojskif Antošová, Fleissnerová (Foto Ivana Roháčková)

Poslední šance. Někomu se možná naskytne jednou za život. Od neděle do úterý rozčeří hladinu jezera v Lucernu záběry vesel při dodatečné olympijské kvalifikaci pro Rio de Janeiro. Bude to sice „jen“ předehra regaty Světového poháru, která na dokvalifikaci naváže, ale vábnička Ria dělá své.

„Bude to hodně tvrdý boj,“ má jasno šéf veslařského svazu Dušan Macháček. O šanci přidat se ke skifařům Synkovi a Knapkové a také k posádce čtyřky bez kormidelníka lehkých vah se hodlá poprat šest českých posádek. V drtivé většině disciplín postoupí první dvě lodě, pouze v případě ženských dvojek „bez“ půjde o dvojnásobný počet.

Která z českých lodí má největší šanci? Soudě podle výsledků nedávného mistrovství Evropy v Brandenburgu by to měl být ženský dvojskif Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová. Vedle bronzového Synka se tam obě veslařky prosadily nejvýrazněji, když překvapily rovněž bronzem.

„Děvčata mají velkou příležitost. Evropský bronz je jejich životním úspěchem, ale mohou se dostat ještě dál,“ míní místopředseda veslařského svazu Václav Chalupa, bývalý sběratel světových medailí. „Nezapomeňte, že na loňském mistrovství světa ve Francii skončily deváté, čímž jim přímý postup do Ria unikl o jediné místo,“ připomíná.

(Více čtěte na iDNES.cz)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Tvrdý boj o Rio. Veslaři by v Lucernu rádi srovnali krok s kanoisty