Úpravy Labe arény finišují před letošními šampionáty

23.3.2017

Tiskovky zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček (Reprofoto video)Tiskovky zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček (Reprofoto video)
Tiskovky zúčastnil i hejtman Oldřich Bubeníček (Reprofoto video)

Organizátoři dokončují úpravy areálu Národního olympijského centra vodních sportů v Račicích. Fanouškům se v Labe aréně představí v květnu na mistrovství Evropy veslaři a v srpnu na mistrovství světa kanoisté.

Všichni si toho hrozně vážíme a chceme, aby šampionát byl co nejlepší, abychom se předvedli," řekl na tiskové konferenci místopředseda Českého veslařského svazu pro sport Václav Chalupa.

Do areálu v Račicích se už investovalo přes 200 milionů korun. „Byla odstraněna stará dřevěná tribuna, která nebyla bezpečná, vznikl velký prostor terasy, nová je jídelna pro sportovce a týmy, z níž je vidět na závodiště. Můžeme tak obsluhovat 1500 lidí při šampionátu veslování a přes 2000 lidí při MS v rychlostní kanoistice," uvedl ředitel Labe arény Michal Kurfirst.

Vedle nové malé tribuny je prostor pro zbudování mobilní zastřešené tribuny pro 10 000 až 13 000 diváků na mistrovství světa a 5000 až 7000 fanoušků na mistrovství Evropy. Bezplatné odstavné parkoviště bude fungovat u papíren ve Štětí, odkud bude kyvadlová doprava do Račic.

Pro závodníky je v Račicích připraveno 450 lůžek, další se ubytují v okolních městech. „Ani ty největší hvězdy žádné speciální požadavky nemají, nejsme tenisti," poznamenal Kurfirst. „Zvyšují se pouze nároky na stravování," zmínil.

Dokončit zbývá rekonstrukci cílové věže. „Aby se rozhodčí a časomíra cítili pohodlně," řekl předseda Českého veslařského svazu Dušan Macháček. Buduje se také ještě jeden průplav pro kanoisty. Přímo na závodech nebudou chybět obří obrazovky. Na pěší zóně bude bar s občerstvením.

Zvelebení areálu, který je podle Chalupy už nyní na špičkové úrovni, by mohlo podle organizátorů přilákat k vodním sportům mládež. Vznikl také projekt Česko vesluje, jehož cílem je upozornit veřejnost na šampionát v Račicích i nasměrovat k tomuto sportu děti.

V investicích do olympijského centra se bude pokračovat i po skončení obou sportovních akcí. „Plány jsou ještě zhruba za 200 milionů korun, chybí třeba posilovna nebo relaxační centrum pro závodníky," uvedl Kurfirst. V Račicích jsou nyní na kontrole lidé z mezinárodní veslařské federace FISA. „Areál je připraven, vypadá to na jedničku s hvězdičkou," uvedl Macháček.

(Zdroj ČTK)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Úpravy Labe arény finišují před letošními šampionáty

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352