V pohárovém klání veslařů zvítězila i kajakářská mistryně Evropy

15.1.2017

Vítězná trojice juniorekVítězná trojice juniorek
Vítězná trojice juniorek
Sofie Kinclová je neteří předsedy VK BohemiansSofie Kinclová je neteří předsedy VK Bohemians
Sofie Kinclová je neteří předsedy VK Bohemians
Junioři: Vít Šantrůček při vyhlášení chybělJunioři: Vít Šantrůček při vyhlášení chyběl
Junioři: Vít Šantrůček při vyhlášení chyběl
Vítězná trojice ženVítězná trojice žen
Vítězná trojice žen
Radost Lukáše Helešice z osobního rekorduRadost Lukáše Helešice z osobního rekordu
Radost Lukáše Helešice z osobního rekordu
Vítězná trojice mužůVítězná trojice mužů
Vítězná trojice mužů
Vítězná trojice žen lehkých vahVítězná trojice žen lehkých vah
Vítězná trojice žen lehkých vah
Vítězná trojice mužů lehkých vahVítězná trojice mužů lehkých vah
Vítězná trojice mužů lehkých vah
Vítězná trojice dorostenekVítězná trojice dorostenek
Vítězná trojice dorostenek
Vítězná trojice dorostenců (Foto Zdeněk Paroulek)Vítězná trojice dorostenců (Foto Zdeněk Paroulek)
Vítězná trojice dorostenců (Foto Zdeněk Paroulek)

Mezi vítězi II. kola Poháru ČR 2016-2017 v jízdě na veslařském trenažéru, uspořádaným VK Paprsek Ústí nad Labem a Spartak Boletice, se objevila i juniorská mistryně Evropy 2016 na kajaku Sofie Kinclová. Momentálně se připravuje s veslaři TJ Bohemians.

Vítězům osmi soutěžních kategorií jsme ve sportovní hale Univerzity J. E. Purkyně položili dvě otázky:

1. Jaká je tvá spokojenost s výkonem?

2. Co dobrého by ti mohla přinést magická sedmička roku 2017?

Juniorky: Sofie Kinclová (VK Bohemians, 07:17,1

1. Před Vánocemi se nepohodla v kajakářské Spartě a dostala jsem tříměsíční distanc. Strejda – Petr Šveňha – mi nabídl, že mohu v Bohemce trénovat s veslaři. Asi po šesti trénincích na veslařském trenažéru jsme se dohodli, že to zkusím na závodech. Výsledek je proto docela bomba. Už proto, že dvoukilák jsem zatím nejela ani jednou, a docela jsem se bála. Vůbec jsem nevěděla, jak to mám jet. V průběhu závodu mi hodně pomohl trenér Honza Hintnaus.

2. I když několikrát týdně trénuji s veslaři, pořád chodím na kajakářský trenažér. Kanoistiku dělám prioritně, ale zároveň bych chtěla zkusit nějaký veslařský závod. Veslování mě zkrátka taky baví. Rozhodně bych ráda uspěla na vrcholných kajakářských závodech, na mistrovství Evropy nebo světa, ale vedle toho bych ráda jela třeba nějaký závod na osmě. To by bylo hezký. V osobním životě bych ráda co nejlépe zvládala gymnázium, protože, jak hodně trénuji, tak všechno do školy dělám na poslední chvíli. 

Junioři: Gabriel Mahler (ČVK Praha, 06:13,8

1. V závodě to nemuselo být až tak těsné (skončil o dvě desetiny sekundy před Vítem Šantrůčkem z SK Hamr – pozn. red.), ale s výkonem jsem spokojený. Určitě jsem spokojený s časem, zajel jsem si osobní rekord. 

2. Rád bych dostal do reprezentace, nejraději bych uspěl v nějaké párové disciplíně. Nic jiného mě nenapadá.  

Ženy: Anna Žabová (VK Slavia Děčín, 07:05,0

1. Nemohu vůbec uvěřit tomu, že to dopadlo tak, jak to dopadlo. Na lékařské fakultě máme zkouškové období, jsem ve velkém stresu, a veslování beru spíš jako únik do svého světa než něco jiného. Vždycky se těším, až budu moci jít na trénink, a zase se trochu se uvolním. Asi mi ten stres pomáhá k lepšímu výkonu. Osobní rekord jsem si zlepšila o čtyři vteřiny, což je pro mě neuvěřitelné. 

2. Chtěla bych zvládnout první rok na škole, protože to je vždy takové přelomové. Věřím, že budu dál veslovat pro radost. Mám úžasné podmínky, podporuje mě rodina, skvělé podmínky mám na Bohemce, kde se nyní připravuji a kde jsou na mě moc hodní. Veslování si nyní užívám. Ostatně olympiáda v Tokiu je až skoro za čtyři roky! :-)

Muži: Lukáš Helešic (ASC Dukla Praha, 05:56,2

1. Z výsledku jsem hrozně nadšený, nečekal jsem to! Chtěl jsem si zajet osobák, který jsem měl za rovných šest minut. Cílem bylo jet tak o sekundu líp, dopadlo to mnohem líp. Přitom vrchol chceme s trenérem Milanem Dolečkem mít až na únorovém mistrovství republiky. Tak doufám, že čas ještě zlepším, že to nebylo moje poslední slovo.

2. Na magická čísla moc nevěřím. Teď byl pátek třináctého, to mě taky nijak nebralo. Ale věřím, že se s Jakubem Podrazilem dostaneme na dvojce na mistrovství světa.

Ženy lehkých vah: Zuzana Nečasová (LS Brno, 07:38,1

1. Čekala jsem větší prvenství s větším odstupem, ale jsem spokojená. Přece jenom jsem závod jela z tréninku.

2. Mně sice sedmička nepřijde úplně šťastná, spíš osmnáctka. Ale za úspěšný bych letošek považovala, kdyby se alespoň vyrovnal loňskému roku.

Muži lehkých vah: Aleš Suský (SVK Břeclav, 06:27,7

1. Byl jsem čtrnáct dní nemocný, trénoval jsem až poslední týden. Do Ústí jsem jel spíše otestovat, jak na tom jsem. Cíl jsem si splnil, dojel jsem první, takže jsem spokojený.

2. Doufám, že budu zdravý a ve sportu mi to půjde aspoň jako dosud. Vzhledem k tomu, že je mistrovství Evropy doma, chtěl bych na něm startovat. A v osobním životě? Věřím, že budu moci s přítelkyní cestovat. Jednou bych se chtěl podívat na Kubu, ale letos poletíme jen někde po Evropě. Také chceme jet na kola do Jeseníků.

Dorostenky: Nikola Kropáčková (VK Blesk, 07:24,3)

1. Před Vánocemi jsme moc netrénovali, tak jsme nevěděli, jak vše bude. Zajela jsem sice hůř než minule (07:22,5), ale pořád se to dalo. Trenér Martin Podrazil byl spokojený, takže já taky.

2. Doufám, že všechno nejlepší. Hlavně ve veslování by se mi to líbilo. Na trenažérech bych to chtěla na mistrovství republiky dát pod 7:20. Na vodě jezdím s Eliškou Podrazilovou dvojskif, což bych dále chtěla, a párovku. Tak doufám v medaile v těchto disciplínách.

Dorostenci: Tomáš Zobal (VK Slavia Praha, 06:41,0)

1. S výkonem jsem vcelku spokojený, i když jsem chtěl jet čas pod 6:40. Ale první místo samozřejmě beru, to je suprový.

2. Určitě bych chtěl mít nějaké úspěchy ve veslování. Ještě ani jednou se mi nepodařilo vyhrát mistrovství republiky, to bych chtěl letos napravit. V podstatě je mi jedno, ve které disciplíně, ale nejraději na skifu. Navíc věřím, že se dostanu na sportovní gymnázium.

Kompletní výsledky z II. kola Poháru ČR 2016-2017 v jízdě na veslařském trenažéru naleznete zde.

(Text Zdeněk Paroulek)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > V pohárovém klání veslařů zvítězila i kajakářská mistryně Evropy