Velké sportovní svazy nepodaly nové žádosti o dotace, krize sportu vrcholí

15.6.2017

Soubor:
tz_svazy_dotace_mŠmt_13-06-2017.pdf
Formát:
pdf
Velikost:
225kB

Drtivá většina velkých sportovních svazů a spolků včetně ČVS nepodala v minulém týdnu žádosti o dotace na  základě vypsání nových neinvestičních programů. Krize vrcholí a české sportovní prostředí nemá prostředky nejen na vlastní provoz, ale vážně hrozí, že se začnou rušit mistrovské soutěže a kluby a TJ nebudou mít peníze na sportování mládeže. MŠMT v polovině roku vypsalo podmínky, které není možno splnit. Jednou z nich je i to, že sportovní svazy nemohou posílat do klubů a TJ finanční prostředky. To v praxi znamená, že projekty "Přijď veslovat" , "Podpora mládežnického veslování" či "Párové osmy" by nebylo možno po mnohaletém úspěšném fungování realizovat.

Dalším fatálním důsledkem této podmínky je to, že v letošním roce měly být finanční prostředky z tzv. loterijních financí" distribuovány prostřednictvím Programu V. z MŠMT. Jen touto změnou přišly kluby a oddíly o možnost nákupu veslařského materiálu nad 40.000,- Kč. V praxi to nyní navíc znamená, že podle stávajících podmínek ČVS ani z těchto prostředků nesmí poslat ani korunu do klubů a oddílů.

Doufejme, že sportovní prostředí zohlední tyto "pozitivní kroky na podporu sportu" ve svém hlasování v říjnových parlamentních volbách....

Více informací najdete v příloze nebo na webu www.olympic.cz

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Velké sportovní svazy nepodaly nové žádosti o dotace, krize sportu vrcholí