Veslování během Rektorského dne Univerzity Karlovy

9.5.2016

Rektorský den UK (Foto Martin Kozák a Jiří Teplý)Rektorský den UK (Foto Martin Kozák a Jiří Teplý)
Rektorský den UK (Foto Martin Kozák a Jiří Teplý)

Prezentace veslování na největší české univerzitě. To byl prioritní cíl, s kterým se veslování zařadilo do programu letošního Rektorského dne Univerzity Karlovy.

Vzhledem k tomu, že univerzitní loděnice Regata v Podolí hostila jiná sportovní odvětví, zázemí pro veslování poskytl VK Smíchov. Zájemci si vyzkoušeli veslařský bazén, jízdu na trenažéru a pochopitelně vyrazili i na vodu. Kromě praktické části byl velký zájem i o „suchou“ teorii. Studenti i zaměstnanci se zajímali o historii, vývoj veslařského sportu, současném rozšíření u nás i ve světě, veslařském tréninku a padalo mnoho dalších otázek.

Většina zájemců potvrdila, že neměli mnoho příležitostí se s veslováním setkat a na vlastní kůži si jej vyzkoušet. Jeho dostupnost je i přes snahu některých klubů stále malá. Osvěta v akademickém prostředí je jednou z možností, jak zvyšovat prestiž veslování a letošní rektorský den na Smíchově byl v tomto ohledu bezesporu úspěšný. Vždyť se na Smíchově vystřídalo několik desítek studentů a zaměstnanců celé univerzity, kteří odcházeli dle svého vyjádření nadšeni.

(Text Martin Kozák)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Veslování během Rektorského dne Univerzity Karlovy

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne


 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352