Vítězství a 3. místo Mirky Topinkové v posledním ročníku Armada Cupu

28.10.2018

Foto Martin PodrazilFoto Martin Podrazil
Foto Martin Podrazil

Za chladného, větrného a deštivého počasí se na jezeře Wohlensee uskutečnil 32. ročník Armada Cupu, který byl zároveň tím úplně posledním v historii. Pořadatelé tohoto slavného závodu si tak dali obzvláště záležet, aby měli hvězdnou startovní listinu. Mezi pozvanými veslaři proto nemohla chybět ani Olympijská šampiónka z Londýna 2012 Mirka Topinková.

Vítězka zdejšího závodu v roce 2013 tentokrát dojela na 9km dlouhé trati třetí. Nestačila jen na Roos de Jong z Nizozemska a domácí Patricii Merz. Nad síly Mirky tak byly jen dvě finalistky letošního MS v Plovdivu a evropské medailistky z Glasgow. Za sebou však nechala například Mildu Valciukaite z Litvy, olympijskou medailistku a letošní mistryni světa na dvojskifu. Ještě mnohem lépe než v distančním závodě se však Mirce dařilo ve sprintu na 200m. Vyřazovacím pavoukem prošla bez porážky až k celkovému triumfu! Ve čtvrtfinále si Mirka musela poradit s olympijskou vítězkou z Ria, Nizozemkou Ilse Paulis. Ve finále na ni čekala další velmi těžká nástraha, již zmiňovaná Milda Valciukaite. Veslařka Slavie Praha však ukázala svůj mimořádný skifařský um a své účinkování v Bernu zakončila dvěma medailovými úspěchy.

Kromě Mirky Topinkové si nenechal ujít poslední možnost zazávodit si na okraji hlavního města Švýcarska ani Jakub Podrazil. Vítěz celkového hodnocení letošního ročníku Světového poháru na dvojce bez kormidelníka již poněkolikáté předvedl, že mu nečiní nejmenší problém vyměnit jedno veslo za dvě. Veslař Dukly Praha dojel v silné konkurenci olympijských a světových medailistů na pěkném 9. místě. Ve sprintu skončila jeho cesta ve čtvrtfinále s domácí hvězdou Barnabe Delarzem.

Výsledky z 9km trati najdete zde.

Výsledky sprinterské trati jsou na tomto odkaze.

Český veslařský svaz (ČVS) > Závody > Vítězství a 3. místo Mirky Topinkové v posledním ročníku Armada Cupu