Záda se umoudřila, Synek přece jen vyrazil do Lucernu závodit

25.5.2016

Ondřej Synek znovu závodí (Foto Zdeněk Paroulek)Ondřej Synek znovu závodí (Foto Zdeněk Paroulek)
Ondřej Synek znovu závodí (Foto Zdeněk Paroulek)

Patálie, která postihla skifaře Ondřeje Synka v minulém týdnu, je zažehnána. Čtyřnásobný mistr světa nakonec přece jen vyrazil do Lucernu, kde se od pátku do neděle pojede druhá regata Světového poháru.

„Dostal jsem injekci, pomohl mi i fyzioterapeut. Je to výrazně lepší," pravil veslař před středečním odletem.

Poté, co v minulém týdnu kulminovaly jeho potíže ze zády, navštívil lékaře. Magnetická rezonance odhalila, že má již několik let zlomený čtvrtý obratel, a po poradě s lékaři se rozhodl se zrušit plánovaný druhý start v sezoně na lucernském jezeře Rotsee.

„Jenže injekce a potom i cvičení u fyzioteraputa mi pomohly natolik, že je všechno výrazně lepší. Při veslování o zádech ani nevím, o něco horší je to po tréninku, ale zase mi pomáhá cvičení. A jelikož jsem se do Lucernu těšil, rozhodl jsem se, že pojedu,“ vykládal třiatřicetiletý svěřenec trenéra Milana Dolečka.

Rozhodnutí mu posvětil profesor Pavel Kolář, vyhlášený fyzioterapeut. „Kdyby řekl ne, poslechl bych. On mi to ale schválil,“ pokýval hlavou.

Start v Lucernu za risk nepovažuje, stejně jako jeho trenér. „Kdybychom si závodní tempo nevyzkoušeli na tréninku, tak by to risk byl. Takhle je to dobré,“ povídal Doleček. „Je to rozhodně lepší než předtím, kdy jsem měl po každém tréninku záda zatuhlá. Nevím o nich ani v závodním tempu,“ dodal Synek.

Regata v Lucernu je pro něj důležitá, neboť se na ní poprvé v olympijském roce sejde absolutní špička včetně Novozélanďana Drysdalea, Chorvata Martina, Litevce Griškonise nebo Kubánce Rodrigueze.

(Více čtěte na iDNES.cz)

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Záda se umoudřila, Synek přece jen vyrazil do Lucernu závodit