Ani vlny a mohutný nárazový vítr nepřekazil Míše Pospíšilové cestu za bronzovou medailí na světovém šampionátu v beach sprintu

17.10.2022

Britské pobřeží hostilo dva šampionáty ve veslování „na moři“. Češi se zúčastnili toho druhého, finále světového šampionátu v beach sprintu. Jak název napovídá, je to kratší závod, součástí je otočka okolo bojky, ale i běžecký sprint po pláži. Závod je vyřazovacím závodem dvojic.  

„Nedělní ráno se našim veslařům vydařilo parádně. Jak Míša Pospíšilová, tak Aleš Suský zvládli první vyřazovací jízdy na jedničku a zajistili si tak postup mezi top 8 světa,“ popisuje úspěch českých závodníků Libor Kubrycht. 

Míše se dařilo zopakovat 3. nejlepší čas a pasovala se na jednu z favoritek závodu.  Na odpolední čtvrtfinále se rapidně zhoršilo počasí, velké vlny a silný protivítr dělal všem obrovské problémy.  Aleš svoji jízdu zahájil dobře, pral se o postup, na soupeře z Anglie to však nestačilo. Celkové sedmé místo je pro Aleše skvělým vstupem do mezinárodního veslování.  

Po mužích následoval závod žen, po dvou odjetých jízdách se jury rozhodla z důvodu nevyhovujících závodních podmínek závody zrušit. U žen se tak počítaly nejlepší dosažené výsledky z předchozí jízdy.  Míše se tak vyplatilo úsilí, které vložila do předchozích jízd a zaslouženě si převzala na pódiu bronzovou medaili. Muselo ji zároveň těšit, že na pódiu stála společně s legendami světového veslování Emmou Twigg (zlato) a Helen Glower (stříbro). 

"Po osmifinále, kam jsem postoupila s třetím nejrychlejším časem, mi blesklo hlavou, že by bedna nemusela být daleko, ale bude to hodně těžké. Když jsem ale odpoledne viděla, jak vypadala voda, věděla jsem, že to bude hodně o štěstí na vlnu," popisuje Míša. 

Libor Kubrycht pokračuje v hodnocení: „Bronzem Míša vyjela pro české veslování účastnické místo na World beach games příští rok na Bali. Považuji tedy vstup do této disciplíny za skvělý a jsem s výkony českých závodníků velmi spokojen.“  

VÝSLEDKY 

 

 

 

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ani vlny a mohutný nárazový vítr nepřekazil Míše Pospíšilové cestu za bronzovou medailí na světovém šampionátu v beach sprintu

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352