„Bramborová“ dvojka, Ondrovo vítězství, Mirka až šestá

29.8.2014

Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč
Miroslav Vraštil a Jiří Kopáč
Mirka Knapková v cíliMirka Knapková v cíli
Mirka Knapková v cíli
Vítězné gesto Ondry Synka Vítězné gesto Ondry Synka
Vítězné gesto Ondry Synka
Párová čtyřka žen lehkých vahPárová čtyřka žen lehkých vah
Párová čtyřka žen lehkých vah
Lenka Antošová a Lucie Žabová (Foto Detlev Seyb)Lenka Antošová a Lucie Žabová (Foto Detlev Seyb)
Lenka Antošová a Lucie Žabová (Foto Detlev Seyb)

Vítr si na amsterdamském mistrovství světa pohrál s českými medailovými nadějemi. Dvojka bez kormidelníka lehkých vah Jiří Kopáč, Miroslav Vraštil skončila ve finále čtvrtá. Semifinále dopadlo skvěle pro Ondřeje Synka. Do áčkového finále se nepodívá Mirka Knapková.

Na kanále Bosbaan foukal silný vítr a jury podle předchozích výsledků závodníků na šampionátu rozhodla o změně drah, přičemž nejhorší byla šestka. Právě v té pak startovala obhájkyně bronzu a letošní mistryně Evropy Mirka Knapková. Česká reprezentantka, která se během sezony potýkala i se zdravotními problémy, po čtvrtém místě na pětistovce skončila šestá, téměř 25 sekund za vítěznou Novozélanďankou Emmou Twigg. Situaci popsala těmito slovy: „Dnes jsem bojovala více sama se sebou a s povětrnostními podmínkami než se soupeřkami, a tak po třinácti letech pojedu finále B. Díky všem, kteří mi přesto drží dál palce...“

Jiří KopáčMiroslavem Vraštilem startovali ve svém finále v podobně nevýhodné páté dráze. S podmínkami se dlouhou dobu statečně rvali, na první mezičase byli třetí, ale pak klesli na čtvrté místo. O medaile je nakonec dělilo víc než šest sekund. Zvítězili švýcarští obhájci titulu Simon Niepmann, Lucas Tramèr.

Strok české posádky Miroslav Vraštil pro Veslo.cz uvedl: „Když jsme se šli před finále zvážit, tak jsme zjistili přenasazení drah. Bohužel pro nás. Nicméně do závodu jsme šli s tím, že budeme jediná loď, která tu medaili i ze špatné dráhy ujede. Víc jak kilometr se nám to dařilo. Živili jsme to, abychom soupeře překvapili. Nicméně hlavně posledních cca 600-700 metrů nám začalo pole zprava odjíždět. Úsilí se s nimi vytáhnout bylo marné. Naše dráha prostě neměla takový vítr do plachet..."

Jak moc mrzí „bramborová medaile“? „To nás dost mrzí. Samozřejmě kdybychom vyhráli semifinále, dostali bychom lepší dráhu. Ale už včera byla dráha číslo 1 a 2 prostě rychlejší (viz Italové a Číňané). Takový je už kanál v Amsterdamu. Být čtvrtí na světě je fajn, ale stále toužíme po medaili. O to větší máme zase motivaci!“

A tak letošní české medailové naděje zůstávají spojeny už jen s obhájcem titulu mistra světa Ondřejem Synkem. V semifinále startoval ve druhé dráze a s přehledem v něm zvítězil. Druhé semifinále ovládl Němec Marcel Hacker, který porazil i avizovaného Synkova hlavního soka pro nedělní finále, kterým má být Novozélanďan Mahé Drysdale. Ondra nám napsal: „Na rozdíl od jiných u mě bylo vše bez problémů. Jsem v pohodě, ale finále bude masakr!“

Ve tříčlenném finále B se představila párová čtyřka lehkých vah Monika Nováková, Markéta Pazderková, Sára Víchová, Denisa Čvančarová, která skončila poslední, a na šampionátu tak obsadila konečné deváté místo. Do finále C se vítězstvím v "malém" semifinále probojoval dvojskif Lenka Antošová, Lucie Žabová.

Ve finále C se s mistrovstvím světa rozloučil druhým (celkově 14.) místem noncox Jan Pilc, Milan Doleček, Jakub Podrazil, Matyáš Klang. Párová čtyřka tentokrát jela ve složení David Jirka, Martin Basl, Jakub Houska, Petr Buzrla - tedy se strokem Buzrlou namísto Jirky. Pátým místem ve finále C obsadila konečnou 17. pozici.

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > „Bramborová“ dvojka, Ondrovo vítězství, Mirka až šestá

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne          

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352