Studenti Univerzity Karlovy vezou z Mistrovství Evropy univerzit zlato a bronz

9.9.2022

Na jediné Mistrovství Evropy univerzit, které EUSA letos výjimečně pořádá* vyslala Česká asociace univerzitního sportu ve spolupráci s Českým veslařským svazem ženskou a mužskou osmiveslici a dva lehkovážné skifaře.

*Během sudých let pořádá EUSA Evropské univerzitní hry, letos se konaly v červenci v Lodži, a liché roky pořádá Mistrovství Evropy univerzit.

Ve čtvrtek z rozjížděk postoupily obě české lodě (osmiveslice) do finálových bojů o medaile.

Ženská posádka ve složení Valentýna Solařová, Anna Šantrůčková, Hana Klímová, Anna Žabová, Romana Illeová, Kateřina Hartmanová, Nikola Vičíková, Lucie Stoklasová, Zuzana Nečasová postoupila z rozjížďky z prvního místa a mužská osma ze třetího místa ve složení Jaroslav Hellebrand, Petr Pivko, Vít Baldinus, Přemysl Piskoř, Vilém Pachman, Antonín Mařík, Jacob Adam Giesbrecht, Miroslav Jech a kormidelnice Eliška Olivíková.

Své zástupce měla na šampionátu i Masarykova univerzita a VUT Brno. Na skifu lehkých vah startoval Adam Lízal, který postoupil do FB a Adam Dalibor Jurčík, který jel FC.

Závodníkům úplně nepřálo počasí a organizátoři museli přepracovat i startovní listiny.

Osma žen vyhrála s náskokem 4 vteřin nad druhou lodí studentek z německého Instute of Technology a bronzovou německou posádkou z hanoverské univerzity.

Muži vybojovali třetí místo. A opravdu to byl boj v těsném dojezdu. Zlatá posádka studentů z University of Lyon (FRA) doveslovala v čase 2:57, 91, stříbro brali stejně jako v ženském závodě veslaři německého Institute of Technology v čase 2:58,20 a naši závodníci dojeli na bronzové pozici za 2:58,45.

Obě startující české osmy byly složeny ze studentek a studentů Univerzity Karlovy.

Podrobnější informace doplníme po zprovoznění EUSA. eu

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Studenti Univerzity Karlovy vezou z Mistrovství Evropy univerzit zlato a bronz