Ve Varese mají všechny posádky týmu U23 úvodní jízdy za sebou

26.7.2022

Skifařka ze své jízdy postoupila do semifinále a její závod je na programu až v pátek 29. července. Párová čtyřka postoupila také do semifinále, ale závod ji čeká již ve čtvrtek 28. července. Párová čtyřka žen, dvojskif mužů a osma mužů pokračují do opravných jízd, které startují již zítra 27. července. 

 

Anička Šantrůčková postoupila do semifinále

Naše skifařka jela v poslední rozjížďce (pondělí 25. 7.)  v 18:20, dojela na druhém postupovém místě a v pátek 29. července v 16:00 ji čeká semifinále. Dle jejich slov měla kvalitní start a začátek závodu, už daleko méně se ji líbila další část, kde se nechala trochu uchlácholit druhým postupovým místem. 

„Těším se na pátek, na semifinále, vím, že umím závodit lépe a určitě do závodu půjdu dravěji a celý dvoukilák více bojovněji,“ popisuje svůj plán na další závod Anička.

Věříme, že zkušenost rozjížďky byla to pravé nakopnutí a Anička ukáže jaká je skvělá závodnice. 

Dvojskif mužů U23 předvedl velké zrychlení v konci závodu, i přesto ho čeká opravná jízda

Gabriel Mahler a Honza Čížek otevírali svým startem českou závodní účast dalšího dne MS ve Varese. Ve třetí rozjížďce doveslovali na 4. místě s časem 6:32. Čeká je tak ve středu opravná jízda ve 14:15.

„Je to náš první společný start na mezinárodní úrovni a bylo velmi obtížné bez této zkušenosti něco očekávat a zároveň i trať a závodní průběh lépe plánovat,“ hodnotí svůj závod veslovod Gabriel Mahler. 

„Věděli jsme, že je nutné mít lepší rychlost na začátku závodu, dobře odstartovat a neztratit na soupeře již v začátku. To se podařilo, ale nepodařilo se navázat dobrým a kvalitním přechodem do dráhového tempa. Výrazné polepšení nastalo v konci závodu a kluci předvedli nejrychlejší pětistovku z celého startovního pole. Je to zkušenost, se kterou jdeme do zítřejší opravné jízdy,“ popisuje průběh závodu trenér Jan Navrátil. 

Párová čtyřka mužů dojela o půl vteřiny druhá

Velmi kvalitní disciplínou je párová čtyřka mužů. Každá jízda předvedla opravdu těsný dojezd na předních místech. I naše posádka doveslovala sice druhá s časem 5:53,17, přičemž Novozélanďani měli vítězný čas 5:52,61. 

„Nebyli jsme úplně spokojení s průběhem závodu, nenašla se tam ta jednotnost, kterou kluci umí výborně. Nicméně jsem já i posádka spokojeni s výsledkem. Postoupili jsme do semifinále, zítra bude volno a pečlivá příprava na čtvrteční závod. Věřím, že závod od závodu budou kluci výrazně lepší,“ komentuje trenér Jan Navrátil.

Párová čtyřka mužů startuje semifinálovou jízdu 28. července ve 14:40. Držíme pěsti, bojujte!

Párovou čtyřku žen čeká boj o postup do finále A

Rozjížďku vyhrály Holanďanky s časem 6:21. Holčičky doveslovaly na čtvrtém místě v čase 6:26 a zítra je čeká boj v opravné jízdě, ze které mohou první čtyři lodě postoupit do finále A. Opravná jízda startuje v 15:35. 

„Závod nebyl úplně podle našeho očekávání i přesto, že čas nebyl špatný. První kilometr jsme se držely se závodním polem. Pak se rytmus a jednotnost trochu rozešla a přestalo se dařit. Je to zkušenost a ponaučení a zítra jdeme do opravné jízdy s tím, že to umíme mnohem lépe,“ hodnotí svůj závod Simona Pašková.

Osma mužů doveslovala na třetím místě

V této disciplíně startuje na MS U23 12 lodí, poměrně vysoký počet. Česká posádka startovala v první jízdě a doveslovala v čase 5:39, 32 na třetím místě. Vítězní Australané dojeli v čase 5:34, 77 a druzí Italové za 5:37,78. Naši veslaři pokračují do opravné jízdy, která startuje ve středu 27. 7. v 15:10 a na startu je čekají Estonci, Poláci, Američani a Ukrajinci. 

„Cíl závodu bylo doveslovat na třetím místě a mít drobnou výhodu v opravné jízdě. Určitě chceme polepšit začátek, lépe rozložit úsilí na startu a v dráhovém tempu. Věřím, že zítra na to máme,“ hovoří o průběhu závodu Tomáš Zobal sedící v lodi za veslovodem posádky. 

Ve druhé rozjížďce zvítězili Britové v čase 5:25. Světový rekord mužské osmy U23 drží Američané v čase 5:22, 48. Dosáhli jej v roce 2018 v Poznani. I po covidové pauze přijel celý veslařský svět ve skvělé kondici a čekají nás napínavé finálové závody. 

Klukům držíme pěsti!

Startovní listiny a výsledky naleznete ZDE

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > Ve Varese mají všechny posádky týmu U23 úvodní jízdy za sebou

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352