65. narozeniny Přemysla Panušky

1.4.2022

📷 Pavel Myška📷 Pavel Myška
📷 Pavel Myška

Půlkulaté výročí dnes slaví Přemysl Panuška. K 65. narozeninám přejeme úspěšnému trenérovi vše nejlepší, pevné zdraví a hodně dalších sportovních úspěchů!

Odchovanec Blesku začal s veslováním v 15 letech a svůj poslední závod jel o 24 roků později ve finále Primátorek. Bývalý předseda Veslařského klubu Blesk dosáhl velkých úspěchů jako trenér. Přes pozici ústředního trenéra mládeže ČVS se vypracoval na šéftrenéra české veslařské reprezentace. V čele národního týmu stál dlouhých 15 let, během kterých čeští veslaři pravidelně sbírali světové a evropské medaile. Úspěchy slavil Přemysl Panuška také jako trenér německé reprezentace. V roce 2015 například dovedl německý ženský dvojskif k bronzovým medailím na světovém šampionátu ve francouzském Aiguebelette. Nyní působí autor mnoha sportovních publikací jako metodik Českého veslařského svazu.   

Co pro dnešního oslavence znamená veslování, vyjádřil v předmluvě k Almanachu VK Blesk, který vyšel v roce 2009 k příležitosti 130 let existence tohoto klubu: "Je to víra, kterou nelze zapřít, jež se obvykle nepřiznává. Je to víra v absolutní spravedlnost našeho sportu, nejlépe připravená posádka vítězí, to ve veslování platí bezezbytku. Ale jsou i další momenty, prožitky a pocity, které si závodník uvědomuje. Úspěch přichází pouze za předpokladu maximálního vypětí, myšleno nejen fyzicky, k tomu je třeba i obrovského volního úsilí… Vášně a bouřlivou atmosféru závodu střídá letmé pohlazení v podobě nostalgického klidu za cílovou metou. Ani není třeba slov, němota padá na vodní hladinu a můžeme-li unavení, popadajíc dechu vyhrknout, že to lépe už nešlo, náhle objevujeme někde v hloubce lidské duše nádherná tajemství. Kde jsou meze síly lidského ducha? A pocity sounáležitosti ve veslařské lodi? Poznání opravdového kamarádství, přátelství, na které se můžeme plně spolehnout, vzájemná důvěra.”

Český veslařský svaz (ČVS) > Novinky > 65. narozeniny Přemysla Panušky

Buďte v obraze

příhlaste se k odběru novinek, ať Vám nic neunikne           

 

 

 


Kategorie


Důležité


Kontakty

  • +420 233 313 352